Počítání kalorií: Kalorické tabulky vs. Yazio, co je lepší pomocník? 

Počítání kalorií: Kalorické tabulky vs. Yazio, co je lepší pomocník?  

Asi jen těžko budeme hledat kontroverznější téma, než je právě počítání kalorií a výpočet kalorického deficitu. Pokud jste i vy dospěli k názoru, že je na čase si pohlídat denní příjem kalorií, otestovali jsme pro vás dvě nejstahovanější aplikace, které by měly být ideálním pomocníkem na Vaší cestě k vysněné postavě.  

Jaké aplikace jsme testovali? 

Kalorické tabulky  

Je to asi nejpopulárnější aplikace pro počítání kalorií v Česku. Má více než 5 milionu stažení a celou řadu vychytávek, které Vám usnadní sledování příjmu i výdeje kalorií. Hlavní výhodou aplikace je široké spektrum potravin, které můžete přidávat pomocí EAN kódů a zásoba receptů, které využijete hlavně pro inspiraci. Pokud máte chytré hodinky, určitě oceníte i propojení aplikace a hodinek. Dalším pozitivem je slušná zásobička sportů a také to, že se aktivita automaticky zaznamenává právě z chytrých hodinek.  

Uživatelé bezplatné verze Kalorických tabulek musí počítat s tím, že užívání aplikace budou komplikovat reklamy, čemuž můžete zabránit zakoupením placené verze.  

Yazio  

V poslední době se do popředí zájmu o zdravý životní styl dostala i aplikace Yazio, která oproti Kalorickým tabulkám bude Vaším pomocníkem i při dodržování přerušovaného půstu. Má velmi zdařené grafické zpracování, a hlavně rozsáhlou zásobu receptů, ve které můžete vyhledávat na základě kalorií, které by dané jídlo mělo obsahovat. I v Yazio si můžete vytvářet vlastní recepty a zároveň se účastnit tematických výzev (bez cukru, bez čokolády apod.).   

Nevýhodou aplikace Yazio je zejména nedostatečná zásoba českých potravin, které můžete přidávat pomocí EAN kódu produktu. A zároveň je i u Yazio potřeba počítat s tím, že pokud se rozhodnete za aplikaci neutrácet, dostanete velmi omezenou verzi plnou nežádoucích reklam.  

Ať už jste v týmu Kalorických tabulek nebo aplikace Yazio, myslete na to, aby se nadměrné užívání aplikace neodrazilo na vaší duševní pohodě. Jezte dobře, jídlo je láska.  

You may also like...