Připravte svou zahradu

Připravte svou zahradu na první sázení

Současné počasí nám říká, že bychom se rozhodně neměli řídit příslovím, které nám sděluje, že bycho v březnu měli vlézt za kamna a v dubnu tam ještě zůstat. Sluníčko nám svítí takřka denně, sluneční paprsky nám hezky oživují každý den a dělají nám velmi dobrou náladu. Samozřejmě jaro není pouze o zvyšujících se teplotách, ale také o dešti a chladnějších dnech, během kterých bychom nejraději chtěli zůstat v postelích a jen ležet a pít čaj s citronem. Jenže ono to není tak jednoduché zůstat doma. Do práce se zkrátka musí.

Stejně tak, jako je jaro o chladnějších deštivých chvílích, je také o prvním sázení, které se jednoznačně nevyhne domácnostem, které mají svou vlastní zahradu. Každý by si chtěl přece jednou vypěstovat své vlastní produkty, díky kterým bude každé jídlo mnohem výživnější a lepší. Navíc díky domácímu pěstování se vyhneme škodlivým bakteriím, které mohou být především ve slupce nejrůznějších druhů ovoce či zeleniny, a to jen z toho důvodu, že na toto pěstování mají speciální postřiky, kterým jednoduše nešetří. Navíc krásná zahrada plná dobré úrody vytváří mnohem hezčí vzhled celkového domu.

Půdu je však nutné připravit!

Především ve vesnicích jsou lidí zvyklí na to, že si svou zeleninu sází rok co rok. Jsou spokojeni, když se jim rostlinky krásně rozrostou a udělají okolí jejich domu naprosto skvostné. Ovšem i lidé v paneláku žijící ve městě se nyní naučili pěstovat si svou vlastní zeleninu, a to klidně jen na balkonech. Navíc se stala velmi moderní bylinková zahrádka přímo v kuchyni, a tak se není čemu divit, když se do sázení pustilo tolik lidí.

Jestliže však nebydlíte v paneláku a nebudete sadit do hlíny, kterou si koupíte v nejbližším květinářství, měli byste půdu nejdříve správně připravit. Okypření je základem úspěšné úrody. Nezapomeňte všechen plevel řádně vytrvat a po nasazení dbejte na to, aby žádné semínko nevykukovalo ven. Pravidelné kropení je na místě, zejména během horkých letních dnů, kdy je po dešti opravdu sháňka.

You may also like...