zahradu

Připravte svou zahradu na první sázení

Jaro přichází a s ním i starosti, které se neodmyslitelně pojí s přípravou zahrady. Jedná se především o chystání půdy pro sázení. Jistě jste zastánci pěstování své zeleniny a ovoce, proto je nutné, abyste, ještě předtím, než začnete sázet, dobře připravili plochu pro růst bio produktů. Nejdříve je nutné vyplenit hlínu a dobře ji okypřit. Teprve pak si kupte potřebné semínka a začněte sázet. Myslete na správné zahrabání semínek, vítr i voda jsou velcí soupeři, kteří mohou semínka buď vyplavit, nebo rozfoukat. A například mrkev nejspíš nechcete hledat někde záhonku orchidejí.

Dále je potřeba, abyste si zkontrolovali své náčiní a stroje. Ještě předtím, než budete chtít posekat trávu, byste si mohli zkontrolovat především sekačku. Je nutné, abyste na kontrolu dbali, protože jistě nechcete problémy se sekačkou řešit těsné předtím, než byste měli začít kosit. Oprava bude jistě stát čas i peníze a nechcete mít z vaší zahrady neosekané pole plné vysoké luční trávy.

Mimo jiné by si dámy zahradnice měly připravit své záhonky, kde se jim jistě již nyní, začátkem jara, objevují první sněženky a bledule. Sníh už roztál, což znamená, že půda nyní potřebuje veškerou vaši péči, aby se jí následně vedlo v pěstování květin.

Možná se vám může zdát, že se jedná o klasické věci, jenže mnoho lidí vždy alespoň na jednu věc zapomene. Je proto dobré si připomínat veškeré záležitosti, které se pojí s pečováním o dům a jeho zahradu. Je sice skvělé, že celou domácnost máte uklizenou, pokud ale zahrada kolem domu není udržována, málokdo k vám zavítá. Navíc zahrada dělá dům, proto na ni také dbejte. Jedná se přeci o váš majetek a o vaši domácnost. Nejen na obývací pokoj, ale i na skalku s květinami bude návštěva koukat a bude si ve své hlavě budovat názor na vás a vaši domácnost. Klaďte tedy důraz i na tuto skutečnost.

You may also like...