Progresivní Dacia v roce 2023: Jogger Hybrid nebo elektrický Spring Extreme  

Progresivní Dacia v roce 2023: Jogger Hybrid nebo elektrický Spring Extreme  

Asi už jste zachytili, že rumunská automobilka Dacia, vyslala na trh první vozy s novým logem. To tvoří písmena D a C, které díky svým ostrým hranám mají zároveň symbolizovat článek řetězu, který vyjadřuje vzájemnou důvěru mezi značkou Dacia a jejími zákazníky. Jaké další změny můžeme v roce 2023 od této progresivní automobilky očekávat?  

Nastartujte jaro se Spring Extreme  

Elektromobil Dacia Spring byl dlouho očekávaným trhákem z rumunské automobilky. Na náš trh se dostal už koncem roku 2021 a dodnes se jedná o nejdostupnější čistě elektrické vozidlo na českém trhu.   

Rumunská automobilka cílí především na nízkou cenu svých vozů, což je hlavním lákadlem i již výše zmiňovaného modelu Spring. Pokud však za necelých 600 tisíc očekáváte luxusní vozidlo plné hi-tech vychytávek, budete nejspíš zklamaní. Je potřeba počítat s tím, že ačkoliv se jedná o plně elektrizované vozidlo, výbava je spíše prostší. Zkrátka oko za oko, interiér za baterii.  

To se má ale v roce 2023 změnit. Dacia přichází s modelem Spring Extreme, který se od svého předchůdce vyznačuje hlavně výkonnějším elektromotorem, ale menších změn by se měl dočkat i zanedbaný interiér. Ani zrychlení z 0 na 100 km/hod už by nemělo být téměř půlminutovou záležitostí, ale Dacia avizuje slibných 13,7 sekund.   

Alternativa jménem Jogger Hybrid  

Na jaře roku 2022 představila Dacia i dlouho očekávaný rodinný vůz Jogger, který se má letos dočkat upgradu. Mělo by se jednat o verzi Jogger Hybrid. O tom, že Dacia zvažuje u Joggera i hybridní verzi se spekulovalo již od jeho představení v minulém roce. Úspěch u Joggera sklidila jak rodinná sedmimístná verze, tak pětimístné vozidlo s kufrem o neuvěřitelném objemu 1819 litrů.  

Oproti modelu Spring si u Dacia Jogger můžete vybrat ze tří verzí, přičemž nejlevnější je verze Essential, zlatá střední cesta nese název Expression a výbavovou řadu završuje verze Extreme. Předpokládá se, že stejně tomu bude i u verze Jogger Hybrid, která bude k dispozici v průběhu roku 2023. Těšíte se stejně, jako my?  

You may also like...