zvyšení mudy 2017 lidl

První zvyšování mezd zaznamenal Lidl

Začátek roku byl v České republice celkem překvapivý. Konečně si zaměstnavatelé uvědomili, že ji lidé odcházejí rychlostí blesku, a tak se rozhodli jednat. Výpovědi se jim začaly hromadit, ale z počátku nad tím jen mávli rukou a nechali danou situaci být. Jenže po průzkumu pracovního trhu rychle vystřízlivěli a uvědomili si, že to asi nebude tak jednoduché, jak si představovali. Najít lidi totiž je vážně složité, protože na českém trhu s pracovní sílou se nachází minimum lidí.

Může za to samozřejmě stěhování do zahraničí a odchod za prací. Nabídka lepších peněz láká spoustu lidí všech věkových generací. Mnoho lidí odcestuje pouze na dva měsíce, protože i během těchto dvou měsíců si vydělají mnohem větší peníze, než tomu je zde v České republice. Není se tedy čemu divit, že pracovníků není, a to ve všech oborech.

Proto se začátkem roku přišel na svět i fakt, že se budou zvyšovat mzdy. Lidé tomuto prohlášení nevěří, protože o zvyšování mezd se mluví každoročně, ale nikdy se tak nestalo. Tedy stalo, ale jen v málo podnicích. Ovšem již nyní, takřka na začátku března, konečně sledujeme, že zvyšování mezd má přece jen něco do sebe. Jako první se o tuto dobrou zprávu pro své zaměstnance postaral Lidl. Ten je totiž ochoten zvýšit nástupní mzdy až o čtvrtinu, konkrétně tedy nabízí čtyřiadvacet tisíc měsíčně, což je na hypermarket velmi slušné.

Toto navyšování začíná platit od března. V celé republice ve všech městech dosáhnout zaměstnanci třiadvaceti tisíc, v Praze si šáhnou na plat vyšší o tisíc korun. V průměru tak obyčejný prodavač dosáhne skoro pětadvaceti tisíc korun.

Lidl tento krok však nepodnikl kvůli tomu, že nemá dostatek zaměstnanců. Jedná se naopak o krok, který učinil z důvodu, že si přeje srovnat veškeré mzdy s výjimkou hlavního města na stejnou úroveň. Chce se tedy vyhnout stížnostem, že v daném městě mají o pětistovku více, ve druhém méně. Rovnocenný přístup mu ovšem jistě zaručí to, že od něj pracovníci nebudou odcházet a budou k němu velice vstřícní.

Tento obchodní řetězec tak svým zvyšováním mezd rodinám značně pomohl. Plat totiž prodavačům a prodavačkám stoupne zhruba o tři tisíce.

You may also like...