stromy vzpominek

Vsaďte na stromy vzpomínek ve vašem domě

Mnoho lidí, převážně rodin, touží po tom, aby ve své domácnosti zachytili co nejvíce vzpomínek. Nemusí se třeba dokumentovat nastěhování se nebo zařizování domácnosti, jistě se ale dbá na to, aby se udržely vzpomínky na různé dovolené nebo na to, jak děti vyrůstaly. Vždyť je krásné zachytit momenty, kde se dcera poprvé zamastila od čokolády, kdy synovi vylezl první zoubek nebo kdy společně sdíleli vanu při večerní koupeli. Takové momenty se jen tak nevrátí, stejně jako se nevrátí zážitky z dovolené. Pouze si je můžeme uchovat, a to nejlépe pomocí fotografií.

Pokud jsou fotky v albu, málokdo si jich všimne. Dejte si ruku na srdce – kdy jste si jen tak dobrovolně otevřeli tlusté album s fotografiemi a jen tak jste se na ně podívali. Nejspíše nikdy a to je v pořádku. Měli byste si ale uvědomit, že fotky neslouží pouze jako záložka či nové vyplnění prázdného okýnka v oblíbeném albu. Jedná se o vzpomínku, za kterou jste rádi a kterou byste denně měli ukazovat světu a sami si na ni vždy vzpomenout v den, kdy ji uvidíte. To je důvod, proč lidé vystavují fotky v rámečcích na své police. Jenže mnohdy se tyto fotky už nevyjímají tak, jak by se vyjímat měly. Už působí trošičku přeplácaným dojmem. Usazuje se na ně jen prach. Pakliže opravdu chcete vystavit všechny fotografie, nedávejte je přeplácaně na police. Zkuste si to udělat trošku jinak a především moderně.

Pokud máte doma prázdnou zeď, na niž chcete třeba pověsit nový obraz, nedělejte to. Namalujte si na něj raději velký strom klidně bez listů. Na každou větev si potom přibijte obrázek s fotkou. Přesně takto si denně připomínejte záležitosti, které vám udělaly někdy v životě radost a nad kterými se denně pousmějete. Jedná se o kreativitu, která vládne v domě, proto ji nezkoušejte zazdít. Navíc jestli si opravdu nakreslíte tento kmen, veškeré fotky budou mít své čestné místo a nebudou přeplácaně sedět na policích pod televizí.

You may also like...