pokoj

Jak vytvořit větší místnost z malého pokoje?

Spousta lidí si shání své nové bydlení. Jelikož většina lidí žije ve městě, shání se především po příjemných bytech, které jsou aktuálně k mání. Samozřejmě často nenajdou přesně to, co hledali, ale mohou si to, co chtějí, z daného bytu vytvořit. Platí to zejména při zařizování místností, protože většinou naleznete byty nezařízené, tudíž koupě veškerého vybavení je další zásah do peněženky. Jedná se ale o investici, která nebude tak marná, jak se na první pohled může zdát. Vybavení domácnosti je dlouhodobější řešení, proto musíte dbát na to, aby se vám daný nábytek líbil, abyste vkusně vymalovali a doplnili vše skvělými doplňky, které jednoznačně budou stát za to minimálně rok.

Při malování pokojů si mnohdy uvědomíte, že nějaká místnost je velmi malá. Toužíte ji ale aspoň vzhledově zvětšit. V tom najednou vidíte problém, protože zvětšit jen tak místnost přeci nepatří k těm nejjednodušším záležitostem. Musíte sledovat různé trendy a tipy či rady, které popisují v nejednom časopisu o bydlení, je nutné zjišťovat, jak tedy daný pokoj můžete alespoň pohledově zvětšit. Nebojte, nejedná se o nic těžkého, co byste nezvládli, jen zkuste zakomponovat bílou barvu či nábytek.

Větších rozměrů alespoň opticky dosáhnete jednoznačně tak, když vymalujete na bílo a k tomu připojíte bílý stůl. Jelikož se jedná o stejnou barvu, klidně můžete zvolit i užší verzi stolečku. Tak vám najednou přijde, že stůl je skoro přilepený na zdi, i když to tak ve skutečnosti není. Je to jen souhra barev.  A právě o souhře barev je celá věda týkající se zvětšování místností. Pakliže si dáte pozor právě na tuto věc, budete mít opticky místnost o dvaceti metrech čtverečních větší. Pokud doladíte ještě vhodné doplňky, pak také s nimi můžete vytvořit místnost trošku rozlehlejší. Velmi opatrně postupujte například při volbě postele nebo nočních stolků. Jelikož tato sada zabírá spoustu místa, je nutné, abyste volili správný tvar, který nebude pokoj zmenšovat, ale naopak zvětšovat.

You may also like...