Vytvořte si své jezírko

Vytvořte si na zahradě stylové jezírko

Pokud jste vlastníkem svého vlastního domu, pak máte obrovské štěstí. Nemusíte už ztrácet čas hypotékou a vkládáte veškeré své peníze pouze do vlastního bydlení, které si nyní můžete už jenom krásně inovovat a pečovat o něj. K takovému domu patří většinou i zahrada, na které každým rokem pěstujete řadu rostlin a zeleniny nebo ovoce, abyste ušetřili něco do domácí pokladničky, kterou máte například na dovolenou, na níž se plánujete vydat letošní léto.

Taková zahrada si však vyžaduje i nějakou tu péči navíc. Skoro co týden musíte v době léta kosit trávu, protože právě tráva je to, co roste rychleji, než voda teče. Ostatně sečení trávy je jenom to první, na co se musíte zaměřit. Přes jaro je nutné také ostříhat stromky, aby vaše plody, které se vám na nich opět urodí, byly ještě lepší, než loňský rok, a u nichž chcete, aby jich bylo ještě více, než loňský rok.

Svou zahradu si však určitě chcete ještě zkrášlit, proto se snažíte, abyste na ní měli nějaký altánek, kam se budou hrnout vaše bandy přátel, když přijdou na hezké letní grilování. Chcete tam mít hezkou boudu pro psa, protože pes vám chrání celý váš pozemek ve dne i v noci. Potom tam chcete mít i nějakou přírodní krásu, a tak se rozhodnete pro skvělé zahradní jezírko. Jenže jak na něj?

• Nejprve se rozhodněte, kam jezírko umístíte

Stavba samotného jezírka není nic těžkého. Vše nejdříve spočívá v místě, kam se rozhodnete jezírko umístit. Mělo by být na slunečném místě, protože pokud se do jezírka rozhodnete dát i lekníny, tak ty sluníčko doslova milují. Pokud kolem jezírka uděláte květinovou skalku, tak i v tomto případě budete rádi za trochu sluníčka. Umístění je proto základním bodem k úspěšnému postavení krásného jezírka.

• Nemusíte kopat, kupte si vaničku

Pakliže patříte k těm, kteří se nehrnou zrovna do toho, že by své vlastní jezírko měli vykopat, rozhodněte se spíše pro vaničku, kterou koupíte snad v každém obchodě se zahradními potřebami. Jedná se o malou káď, díky které nebudete muset kopat díru tak velkou a čištění vám to půjde také mnohem lépe.

You may also like...