parkovací místo

Jak si ochránit své parkovací místo? Existuje několik typů zábran

Každý, kdo bydlí ve městě a nemá vlastní garáž, nejspíš dobře ví, jaký je někdy problém s parkováním. Nedostatek parkovacích míst je v takovém případě lepší vyřešit pronájmem nebo odkoupením parkovacího místa. Jak ale zabránit tomu, aby vám na něm parkovali cizí lidé? Pouhé značky jsou na ochranu místa někdy příliš krátké. Jaké zábrany lze využít, abyste si parkovací místo ochránili a zároveň to bylo pohodlné i pro vás?

Kdy je vhodné zábrany použít

Parkovací sloupky nebo parkovací zábrany lze využít na soukromém pozemku a zajistit tak parkovací místo, kdy na něm vaše auto nestojí. Zábrany také mohou posloužit k zamezení vjezdu na pozemek, otáčení vozidel a podobně.

Dobré jsou i z bezpečnostních důvodů. Pokud je dáte před své vozidlo, je to překážka pro zloděje, kteří s vozidlem nemohou odjet.

Zábrany musí zároveň splňovat určitá bezpečnostní opatření – nesmí mít ostré hrany a musí být viditelná v noci, tzn. Měla by mít reflexní prvky. Zároveň by neměla zasahovat na veřejný pozemek.

Parkovací sloupky

Parkovací sloupky jsou nejjednodušší parkovací zábranou. Mívají výšku kolem 70 cm a pro potřeby parkování je lze sklopit na vozovku tak, aby při výjezdu nepřekážely. Součástí bývá upevnění do vozovky na uzamykatelný zámek. Parkovací sloupky mohou mít i podobu „motýlka“, kdy jsou ke sloupku přidělána ještě ramena, aby byl vjezd co nejvíce uzavřen.

parkovací místo

Parkovací závory

Parkovací závory už představují větší zábranu v podobě sklopného nebo otočného břevna, které slouží k zamezení vjezdu. Ovládání může být mechanické či elektronické a často bývá používáno jako zábrana při vjezdu na soukromý pozemek nebo do garáže. Společně s těmito zábranami bývají na menších příjezdových silnicích používány i zpomalovací prahy, na jejich použití je však třeba příslušné povolení.

Pollery

Pollery nebo pilíře mají podobnou funkci, jako klasické sloupky, ale bývají zabudovány přímo do země a odtud vysouvány tak, aby při zasunutí vůbec nepřekážely. Jedná se však o nákladnější záležitost, která je spíše využívána na veřejných místech, ve firmách a podobně.

You may also like...