Jakou spotřebu má váš dům?

Jakou spotřebu má váš dům?

Mnozí lidé vědí, jakou spotřebu má jejich auto. Ale jenom hrstka lidí ví, jakou spotřebu má ve skutečnosti jejich dům. A to je poměrně zásadní vědět. Přece jenom nechcete utrácet za energie víc, než kolik byste utrácet mohli. Zejména u starších nemovitostí může být spotřeba energií obrovská a platby za energie se tak mohou dostat do opravdu velkých výšin. Majitelé nízkoenergetických domů, které postavila firma ORCAN GROUP s.r.o. se mohou spíše radovat z nižší spotřeby, nízkoenergetické domy totiž musí splňovat řadu podmínek. 

Pokud vás zajímá, jakou spotřebu má vlastně váš dům, poradíme vám, jak to zjistit. Díky tomu zjistíte, jestli je dům opravdu šetrný nebo jestli by bylo nejlepší zapracovat na úsporných opatření, která by razantně snížila energetickou náročnost rodinného domu. 

Zjistěte si měrnou roční potřebu na vytápění

Nemusíte se ani stresovat velkými výpočty. To, jestli je váš dům skutečně úsporný nebo není, zjistí jeden jediný parametr, a to konkrétně měrná roční potřeba na vytápění. Jedná se o klíčový parametr, který prozradí, kolik ročně potřebuje dům na vytápění. Díky měrné roční potřebě na vytápění hravě porovnáte svůj dům třeba s domy sousedů, abyste zjistili, jak jste ve skutečnosti na tom. 

Podle měrné roční potřeby na vytápění lze dům přiřadit do konkrétní kategorie

Pokud by vám měrnou roční potřebu na vytápění zjišťovali odborník, automaticky by váš dům zařadil do konkrétní kategorie. Odborníci totiž domy přiřazují podle měrné roční potřeby na vytápění do konkrétních kategorií, které se liší svou úsporností. 

Existují plusové domy, které vyrábí více energie, než kolik vlastně potřebují. Pak tu máme nulové domy, pasivní domy (ty se pyšní téměř nulovou spotřebou energie) a nízkoenergetické domy, které se musí stavět povinně od začátku roku 2020.

You may also like...