Vhodné autokoberce

Jsou vhodnější gumové nebo textilní autokoberce?

Každý majitel vozu se snaží o to, aby jeho vůz byl stále jako nový. To s sebou však nese mnohé investice. Je třeba investovat zejména do autodoplňků, protože právě autodoplňky plní ochrannou funkci. Lidé si bohužel myslí, že autodoplňky jsou jenom na ozdobu či pro parádu, to však není pravda. Zejména prahové lišty, lišty na nárazník, vany do kufru nebo autokoberce plní ochrannou funkci. Dokážou vůz ochránit před případným poškozením v podobě oděrků, škrábanců nebo nepříjemného otlučení.

Jak jsme zmínili, k těm nejpraktičtějším autodoplňkům se řadí zejména autokoberce, které by měly zdobit interiér každého vozu. Pokud zatím nezdobí ten váš interiér, je načase to napravit. Při výběru vhodných autokoberců vás však může zaskočit, že si můžete vybrat hned ze dvou, a to konkrétně z textilních autukoberců a také z gumových autokoberců. Otázkou je, jaké jsou vhodnější, kvalitnější a praktičtější.

Textilní autokoberce:

Bohužel nelze stoprocentně říct, jestli jsou lepší gumové nebo textilní autokoberce. Oba koberce do auta mají své výhody i nevýhody. Seznamme se tedy nyní s těmi textilními autokoberci.

Není tajemstvím, že textilní autokoberce vypadají vkusněji. Zdobí interiér vozidla, přidávají mu na jistém luxusu. Bohužel co se týče praktičnosti, moc nevynikají. Sice se snadno vysají, ale zejména v zimě mohou tropit neplechu. Jelikož textilní koberce do sebe vsáknou veškerou vodu, mohou začít plesnivět, a tudíž i nepříjemně zapáchat.

Náročnější jsou i na samotné čištění. Pokud se na koberci objeví fleky nebo skvrny, bohužel musí se pracně odstranit za pomocí odstraňovače skvrn.

Gumové autokoberce:

I když nevypadají tak hezky jako textilní autokoberce, jsou praktičtější. Oceníme je zejména na podzim či v zimě, kdy do auta přinášíme bláto, sníh a mokré boty. Gumové koberce do auta odolávají vodě, tudíž neplesniví a nezapáchají. Jejich údržba je mnohem jednodušší, nezůstávají na kobercích fleky ani skvrny.

You may also like...