Létající motorka bude létat až ve čtyřech kilometrech nad zemí

Létající motorka bude létat až ve čtyřech kilometrech nad zemí

Milujete nestárnoucí a až legendární ságu Star Wars? Určitě vás v této filmové sáze nadchlo mnoho věcí, nejen svítící meče. Fanoušci obdivují hlavně létající motorku, po které v hloubi duše touží. I když si mysleli, že si takový vynález nebudou moct nikdy zakoupit, opak je pravdou. Do výroby létající motorky se totiž už pustili, konkrétně se do výroby první létající motorky pustila firma JetPack AViation, která už nyní prozradila, že motorka bude moct létat až ve čtyřech kilometrech nad zemí, a to rychlostí až 240 km/h! 

I když k technologickým úspěchům a možná až nereálným vynálezům jsou mnozí lidé velmi skeptičtí, pravdou je, že se na drtivé většině vynálezů už pracuje, které mají ovlivnit naši budoucnost. To, že přijdou létající auta, to je zkrátka něco neodvratného. Jenže o létajících motorkách se zatím tak moc nemluvilo. Nyní se však o létajících motorkách mluvit bude, vždyť už jedna taková je opravdu ve výrobě. 

Létající motorka jménem Speeder 

Proč volit složité názvy, které si člověk nezapamatuje, když může svou motorku pojmenovat naprosto snadno a jednoduše, a sice Speeder. Inspirací pro ni byly létající motocykly a vznášedla pocházející ze série Star Wars. 

Jak již bylo zmíněno, motorka má dosahovat zhruba 240 km/h, má létat až ve čtyř kilometrech nad zemí, její váha má dosáhnout zhruba 320 kilogramů. Ve vzduchu by měla vydržet zhruba půl hodiny, řidiče (či pilota?) by měl chránit takzvaný antikolizní systém. 

Kolik bude motorka stát? 

Než uvedeme konkrétní cenu, je třeba poznamenat, že k motorce náleží také personalizované letecké kombinézy a helmy zdarma. Motorku je možné si už dokonce nyní předobjednat, a to za osm a půl milionu korun. Bude se jednat o rekreační verzi, která opravdu vydrží ve vzduchu sotva půl hodiny. Nebude však k ní třeba mít licenci na řízení letadla, stejně tak o trénink se postará samotný výrobce.

You may also like...