ropa

Benzin opět podraží? Kdo ví, ale ceny ropy znovu rostou!

Autem jezdí do práce opravdu velká většina lidí. Není se čemu divit, vždyť se jedná o mnohdy lacinější a hlavně o rychlejší cestu, jak cestovat. Autobusy či jiné prostředky městské hromadné dopravy nejsou mnohdy tak výhodné, jak právě auto. Je však nutné zmínit, že se ježdění vlastním vozem vyplatí jenom v málo případech. Přece jenom ve velkých městech se ježdění městskou hromadnou dopravou vyplatí trochu víc. Pokud však jedete do práce v menších městečkách nebo cestujete po republice, pak se bez auta opravdu neobejdete.

Ostatně je nutné zmínit, že auto jako všechno ostatní stojí peníze. V poslední době jsme se setkali s rapidním snižováním cen pohonných hmot, proto jsme si trochu oddychli, protože po neustálém zdražování se nám konečně poštěstilo a trochu jsme ulevili naší peněžence. Jenže nyní přišla na povrch zpráva, že se má opět zdražovat, což samozřejmě nikdo nechtěl a nikdo s tím nepočítal. Takové zdražování je však jenom spekulace, která se pojí s faktem, že ceny ropy opět rostou, a to hotovým raketovým tempem.

Bude se tedy zdražovat či nikoliv?

I přesto, že ropa má za sebou mnohaměsíční propad a že kvůli němu musí rapidně zdražit, se o zdražování nejeví žádné zmínky. Cena stále totiž zůstává skoro stejná a zdražování ropy je pouze mírné. Nadále tak můžeme počítat s tím, že cena pohonných hmot bude stejně tak levná jako doposud. Prodej ropy za pořád ještě výhodnou cenu stále přetrvává, i když se Organizace zemí vyvážejících ropu (neboli OPEC) snaží těžbu značně omezit.

Pohonné ropy jsou na našem území nejlevnější od minulého roku. Benzin i naftu koupíte za třicet a méně korun za litr, což je velmi příhodná cena. Je však nutno podotknout, že byste se měli vyvarovat tankování v hlavním městě České republiky, protože právě tam jsou pohonné hmoty nejdražší vůbec. Ceny se pohybují nad třicet korun za litr.

You may also like...