I alergici můžou mít domácího mazlíčka. Jaký je pro ně ideální?

I alergici můžou mít domácího mazlíčka. Jaký je pro ně ideální?

Pořídit si domácího mazlíčka, to je přání nejednoho člověka. Jenže mnozí si říkají, že kvůli jejich alergiím na psí nebo kočičí chlupy zůstanou v domácnosti sami bez zvířecího společníka. Jenže pravda je, že existují i jiní domácí mazlíčkové, kteří nejsou spouštěčem žádné ze známých nebo neznámých alergií. Pojďme si je vyjmenovat. Pak už stačí jen vybrat si toho, který je vašemu srdci nejblíže.

Želvy pro malé i velké alergiky

Kdo vám nespustí žádné kýchání ani slzení očí, je želva. Nadšení z ní budou jak menší, tak starší alergici, ovšem i ti, kteří žádnými alergiemi netrpí. V současné době se do domácností pořizuje poměrně často, vždyť se jedná o nenáročného tvora, který vyžaduje jenom dostatek prostoru. Proto mu postavte z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby kvalitní terárium a budete mít po starostech. 

Tedy, nezapomínejte na pravidelné krmení želv a na občasné umytí jejího obydlí, ale tím prakticky veškerá péče o mazlíčka končí.

Plazi obecně jsou také možnost

Mezi domácí mazlíčky, se kterými si sednou i alergici, patří také plazi obecně. Ať už mluvíme o ještěrech nebo hadech, opět stačí pořídit jenom dostatečně velké terárium a můžete si jednoho takového mazlíčka vzít domů, i když možná vašim sousedům nahání trochu hrůzu. 

Plazi mají tu výhodu, že příliš nezapáchají, dokonce je nemusíte krmit denně. Třeba takoví hadi se v dospělosti krmí jenom jednou za čtrnáct dnů.

Ježek nejen jako noční návštěva na zahradě

I když jsou ježci většinou jenom takovou návštěvou na zahradě, někteří ho mohou chovat i jako svého domácího mazlíčka. Jsou to poměrně malá stvoření, která nekoupíte v běžných zverimexech. Musíte si pro ně k registrovaným chovatelům. Rozhodně je nechytejte na zahradě a nesnažte se takového ježka ochočit. 

Pokud se rozhodnete bodlinatého parťáka chovat v pohodlí domova, hlavně nepodceňujte jeho stravu. Ta by měla být především kvalitní a jim určená, rozhodně neexperimentujte.

You may also like...