Industriální styl ve vašem domově

Industriální styl ve vašem domově

Moderní jídelní stůl vybírejte podle toho, v jakém stylu je vaše bydlení zařízeno. Pokud dáváte přednost minimalismu, hledejte alternativu s méně výraznými kovovými podnožemi. Jestliže je vaše domácnost zařízená spíše do stylu industriálního, výraznosti a masivního provedení se obávat nemusíte. Ostatně takový industriální styl bydlení je v posledních letech velmi preferovaný, a to nejen mladými rodinami. Pojďme si říct, co industriální bydlení vlastně je a jak ho vnést do svého domova.  

Co je to industriální styl? 

Když se řekne industriální bydlení, člověk si na první pohled vybaví velké průmyslové haly, respektive jiné podobné průmyslové prostory. Takové bydlení se však může dostat také do běžných domácností, kde vypadají skvěle. Tedy – pokud jsou takové příbytky hodně prosvětlené. V příliš tmavých příbytcích bohužel zapadnou.  

V současné době tento směr bydlení preferuje hlavně mladší generace, především muži, kteří nemají zrovna v lásce žádné romantické prostředí plné nadýchaných polštářků. Industriální bydlení je charakteristické svými všudypřítomnými, ne zrovna příjemnými materiály, jako jsou beton, ocel, hrubé zdi, případně odkryté cihly a kameny. Nejsou zde žádné zbytečné příčky a zdi, jen velká okna a vysoké stropy.  

I vy můžete bydlet v industriálním stylu 

Na první dobrou se tedy skutečně jedná o typicky pánské bydlení, ale nemusí to být čistě sídliště pro muže. I ženy si industriální bydlení mohou zamilovat, zejména pokud se budou držet pravidel určujících, že industriální styl se nese ve znamení čistých rovných linií, vzdušného prostoru a minima nábytku či dekorací.  

Řeč byla o moderním jídelním stolu – ten by měl být v nejlepším případě masivní, mohutně masivní. Nebojte se propojení dřeva se studeným kovem, případně s pryskyřicí, která je v současné době velmi populární, i když samozřejmě drahá. 

You may also like...