bydlení

Někdy málo udělá mnoho

Než pojedete kupovat nábytek a dekorace do nového bytu, sedněte si k plánům a plánujte, kreslete a přemýšlejte. Nemusíte mít vymyšlené ty sebemenší detaily, ale čím více si toho naplánujete, tím víc do zařizování vnesete jasno. Vybírejte podle cen, vkusu a podle recenzí. Ideální by bylo, kdyby byl celý byt sladěný.

Bydlení je vizitkou každého hostitele. Odráží jejich vkus, náladu, smysl pro detail i povahu. Rádi byste docílili vkusného interiéru s moderním nádechem, ale nevíte, jak na to? Stále platí neotřelé pravidlo. V jednoduchosti je půvab. Celkový dojem z interiéru by měl být čistý, jemný a nerušivý. Nezahlcujte proto prostor zbytečnostmi. Pokud se řekne elegance, asi se všem vybaví bílá barva. Je základem moderního designu. Rozhodně nepatří mezi nudné barvy, naopak. Skvěle se s ní pracuje a lze ji využít v kombinaci s jakýmkoliv jiným odstínem malby či dnes s velmi trendy tapetami s výrazným vzorem

Moderní design si doslova pohrává s rozmístěním světel i správnou volbou lustrů a stojacích lamp. Stylová osvětlení se v poslední době hodně inspirují přírodou. Tvarem připomínají kapky vody, květiny, listy, nebe či jiné zajímavé prvky, které můžete běžně potkat v lese či na louce.

Druhým protipólem je industriální styl, který je hodně technický, strohý a velmi jednoduchý. Často se používá nerez, ocel, sklo a také beton. Pokud byste chtěli celkovému vzhledu odlehčit, jsou k dostání imitace betonu.

Češi všeobecně patří k národu sběratelů. Máme rádi hodně malých dekorací. Ale pokud chcete jít s dobou, vyberte si jeden výrazný doplněk, který bude dominovat a prostor zbytečně nezahlcujte zbytečnostmi. Hodně drobných doplňků v interiéru působí chaoticky a neuklizeně. Nezapomeňme, že nic se nemá přehánět, ale část výrazné tapety, nebo vhodně vybrané polštáře se vzory, budou působit svěže a neotřele. Pro letošní rok bytoví designéři upřednostňují geometrické tvary a opět se opakující motivy z přírody.

You may also like...