Manipulační technika

Nenamáhejte se s paletami, investujte do manipulační techniky

Práce skladníka je poměrně náročná, ať si říká, kdo chce, co chce. Skladníci se denně snaží o to, aby to ve skladu, který je to nejdůležitější místo ve firmě, fungovalo. Denně musí přemístit mnohé těžké palety či krabice, které jsou plné zboží či materiálu. Naštěstí už nežijeme v pravěku, dnes už mohou využít manipulační techniku, která jim s přemísťováním těžkého nákladu pomůže.

Zejména firmy s velkými a vysokými sklady by měly investovat do manipulační techniky, protože právě manipulační technika ulehčí práci a urychlí ji natolik, že chod podniku bude ve fantastické formě. Otázkou je, do jaké konkrétní manipulační techniky investovat. Přece jenom manipulační technika je široký pojem, který v sobě ukrývá mnoho strojů a vynálezů, jež všechny do jednoho pomáhají s přemísťováním těžkých palet, krabic a balíků.

Firmy nedají dopustit na paletové vozíky

Nedílnou součástí skladů jsou paletové vozíky, které jsou dnes tou nejčastěji pořizovanou a nejčastěji využívanou manipulační technikou. Paletové vozíky jsou potřeba takřka v každém skladu, vždy rychle přemístí těžké palety plné zboží a těžkého materiálu.

Paletových vozíků je však několik druhů.

Druhy paletových vozíků:

  • nízkozdvižné paletové vozíky
  • vysokozdvižné paletové vozíky
  • nůžkové paletové vozíky

Zatímco nůžkové paletové vozíky se ve firemních skladech využívají jenom minimálně, na nízkozdvižné paletové vozíky a na vysokozdvižné ruční vozíky se nedá dopustit. V současné době se využívají zejména elektrické nízkozdvižné vozíky a vysokozdvižné elektrické vozíky, které s prací pomáhají víc. Jsou rychlejší, přemísťování palet s žádnou jinou manipulační technikou nebylo snazší. Jejich ovladatelnost je snadná.

I když jsou elektrické paletové vozíky o něco dražší než běžné paletové vozíky, vyplatí se do nich investovat. Zvládnou práci rychleji, což se projeví na chodu podniku.

You may also like...