Nenáročné knihy

Oddechněte si u nenáročné knihy. Máme pro vás pár tipů!

Každý si představuje odpočinek jinak. Někdo si odpočinek představuje v sauně či v páře, jiní milují, když si napustí horkou vanu s pěnou, pustí si hudbu a vezmou si oblíbenou knihu. V době, kdy jste ve stresu, a kdy jste z práce unavení, toužíte spíše po nenáročné četbě, která se lehce čte. Dáváte stranou knihy o podnikání nebo knihy o myšlenkových pochodech. Raději upřednostníte skvělou beletrii, která vás naprosto dostane – otázkou však je, jaké výtisky stojí za přečtení?

Výtisků, které jsou nenáročné a které se lehce čtou, je hned několik. Pokud milujete knihy, určitě jste na několik z nich už narazili. Přinášíme vám seznam těch nejlepších knih, které stojí za přečtení a které se hodí přesně pro chvíle, kdy si potřebujete jenom odpočinout.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Pokud milujete knihy, podle kterých byly natočeny i filmové snímky, měli byste si přečíst unikátní příběh, který byl nazván „Stoletý stařík, který vylezl z okna a  zmizel“. Jedná se o skvělou knihu, která byla ješte lépe zfilmována. Je zejména pro milovníky dlouhých příběhů, které se hodně vrací do minulosti. V tomto příběhu hrají svou roli náhody a štěstí.

Obecně je kniha i filmový snímek velice kladně hodnocen, což je důležitá informace hlavně pro ty, kteří si vybírají knihy či filmy dle hodnocení.

Velký Gatsby

Jestli jste milovníkem klasických knih, které nejsou opět nijak náročné či těžké na čtení, měli byste si přečíst klasiku v podobě Velkého Gatsbyho. Opět byla tato kniha skvostně zfilmována a hlavní roli v něm hraje sympatický Leonardo DiCaprio. Kniha je však mnohem povednější. Příběh však zůstal zachován i ve filmové verzi. V obou případech se setkáte s příběhem jedné velké lásky, pro kterou je člověk ochoten udělat doslova první, poslední.

Tato kniha se velice často objevuje i v seznamech maturitní četby, které dostávají studenti čtvrtých ročníků středních škol.

You may also like...