Bezohlednost řidičů

Čím řidiči zaručeně naštvou ostatní řidiče?

Mít v dnešní době automobil je velká výhoda. Potřebují a ocení ho hlavně ti, kteří mají práci vzdálenou i několik desítek kilometrů. Pokud i vy k těmto lidem patříte, automobil je vaším nejlepším a nejvěrnějším parťákem, bez kterého si neumíte představit den. Bohužel řidičský průkaz v dnešní době získá takřka každý, což někdy dělá velkou neplechu. Čím dál víc řidičů je nezodpovědných, což často vede k dopravním nehodám. Kromě toho se čím dál víc začínají dělat věci, které štvou ostatní řidiče. Víte, jaké věci zaručeně naštvou ostatní? A neděláte je taky?

Samozřejmě věcí, které štvou ostatní řidiče, je hned několik. Vypsali jsme vám ty nejhorší zlozvyky a mravy, kterých se nejčastěji dopouštíme. Třeba si je nyní uvědomíte a odbouráte je! Tak tady jsou:

Nejedete na zelenou

Mnoho lidí v dnešní době při stání na červenou textuje nebo surfuje po sociálních sítích. Bohužel to má za následek to, že si nevšimnou, když z červené se stane zelená. Řidiči za takovými nevšímavými řidiči začnou troubit, někteří i vystupují ze dveří a ťukají na okno nevšímavému řidiči před ním. Pokud i vy víte, že se vám to občas stává, zbytečně neštvěte lidi za vámi a buďte stále ve střehu.

Parkují na dvou parkovacích místech

Bohužel jsou mezi námi i takoví řidiči, kteří neumí parkovat. Aby byli jistí, že zaparkují, raději zaparkují na dvě místa najednou. Bohužel si takoví řidiči neuvědomí, že během odpoledne, kdy je na parkovištích (hlavně u obchodních domů či hypermarketů nebo supermarketů) nejvíce lidí, takto značně komplikují jiným lidem život. Naučte se proto parkovat, jinak raději nechte auto doma a choďte na nákup pěšky.

Když jedete pomalu na dálnici

Pokud jezdíte často po dálnicích, víte, že jeden pruh je určen těm rychleji jedoucím vozidlům. Pokud však v tomto pruhu jedete rychlostí sotva osmdesát kilometrů v hodině, naštvete tím všechny další účastníky silniční komunikace.

You may also like...