Chyby řidičů

Jakých chyb se řidiči za volantem dopouští nejčastěji?

Pokud vlastníte automobil, jste časově svobodní. Nemusíte se spoléhat na městskou hromadnou dopravu, z práce či do práce si jedete kdykoliv se vám zlíbí (samozřejmě dle vaší pracovní doby). Bohužel dnes mají řidičský průkaz i ti nejvíce nezodpovědní lidé na světě. Díky těmto lidem vznikají často dopravní nehody, kterých je stále více a více. Samozřejmě za dopravní nehody nemohou jenom nezodpovědní jedinci, ale i nepozorní účastníci silničních komunikací, kteří dělají to, co by dělat neměli. Jakých chyb se tedy konkrétně za volantem dopouštíme?

Těch chyb, kterých se dopouštíme, je bohužel čím dál více. Vypsali jsme vám nyní ty nejčastěji se opakované. Třeba si uvědomíte, že i vy děláte tyto chyby, a díky tomuto uvědomění se je budete snažit odbourat. Tak jaké jsou ty nejčastější chyby?

Textujeme

Bohužel lze o nás říct, že jsme na telefonech doslova závislí. Závislí lidé na telefonech musí být takřka nonstop, proto se nebojí textovat či chatovat i za volantem. Nejčastěji textujeme či surfujeme po internetu v době, kdy čekáme na červené. Jenže si díky textování nevšimneme, že se z červené stala zelená, tudíž tím jenom pobouříme ostatní řidiče.

Kromě toho, že textujeme při stání na červené, bohužel textujeme i za jízdy. Myslíme si, že na rovince zvládneme jet, ale často si nevšimenem zatáčky a skončíme v příkopu.

Voláme

I volání bohužel může za většinu dopravních nehod. Při telefonování nevěnujeme plnou pozornost silnici, a tak se často stane, že nabouráme do vozu před námi, protože nestihneme včas zabrzdit.

Povídáme si se spolujezdcem

K dalším chybám, kterých se dopouštíme, patří i povídání se spolujezdcem. Často si povídáme tak hlasitě (tedy už si nepovídáme, ale křičíme a hádáme se), že si nevšímáme silnice před námi a nabouráme do vozu, který má například přednost nebo který z ničeho nic prudce zabrzdil.

You may also like...