Pět sportů, které rychle zatočí s nahromaděným stresem a napětím

Pět sportů, které rychle zatočí s nahromaděným stresem a napětím

O tom, že je fyzická stránka člověka propojena s jeho myslí, vám nemusíme dlouho povídat. Je to stará známá informace, kterou věděli už ti, jež objevili písmo. O prvních prvcích jógy se ví už opravdu dlouho, dozvědět se o nich můžeme například ze staroindických spisků. Staroindické spisky už dávno věděli, jak je fyzická stránka a psychická stránka propojena, moc dobře věděli, že s pohybem je možné zahnat stres a nahromaděné napětí v našem těle. Nyní je jen otázkou, jaké konkrétní sporty se stresem a napětím zatočí tak rychle, že nestihneme ani mrknout okem.  

Boot Camp 

Víte, co je to Boot camp? Jedná se o místo, kde vás naučí vstávat tak, jak byste měli, naučí vás zde jakémusi režimu, díky němuž už nebudete bývat ve stresu z toho, že nestíháte nebo že jste zaspali. V tomto kempu se vše odráží od základního výcviku mariňáků, venkovní tréninky zahrnují kliky, klasické dřepy i další podobné cviky, jež nemáme zrovna v lásce.  

Box 

Veškerý stres a negativní energii skvěle vyženeme z těla během boxu. Box je skvělý způsob, jak si vyčistit hlavu. Navíc to není sport, za kterým byste museli daleko dojíždět, stačí si takový boxerský pytel koupit domů a můžete boxovat třeba venku na terase.  

Power jóga 

Power jóga není jak klasická jóga, je to naopak velmi svěží jóga, dynamická, rychlejší. Během této jógy jsou propojeny prvky pilates a také aerobiku, během cvičení se zvýší psychická odolnost a také se zlepší postava. Jógu si tak můžete rychle zamilovat. Power jóga zbortí domněnky o tom, že jóga je jen nudné posedávání s dlouhým “óm“. 

Plavání 

Stresu a nahromaděného napětí vás může zbavit i plavání. Během tohoto sportu se totiž ponoříte do hluboké meditace. Soustředěné plavání je to, co vám udělá v hlavě obrovský pořádek. Nemusíte ani plavat extrémně dlouho, stačí, když budete plavat třeba hodinu, hodinu a půl.  

Horolezectví 

Říká se, že když stres sídlí v naší hlavě, musíme ho vyhnat adrenalinem. Během adrenalinové činnosti nemyslíte na nic jiného, než právě na to, že vám jde o život. I to je krása horolezectví, i horolezectví vám tedy může vyhnat stres z těla i hlavy. 

You may also like...