Proč při cvičení věnovat pozornost zadečku nejen kvůli kráse?

Proč při cvičení věnovat pozornost zadečku nejen kvůli kráse? 

Už od Vánoc si představujete, že v těch nových plavkách budete na pláži okouzlující. Začnete cvičit, odepřete si sladké a nemůžete se dočkat letní sezóny! O krásném pevném zadečku sní snad každá žena. Věděli jste ale, že cesta ke krásnému zadečku je zároveň cestou k nebolavým zádům a bezproblémové menstruaci? 

Pánevní dno v kondici 

Svaly zadečku (hýžďové svaly) jsou důležitým spoluhráčem pánevního dna, jelikož společně pomáhají zajistit stabilitu pánve. Ta je nezbytná pro správné postavení kyčlí a optimální napětí tkání pánve. Trpíte bolestivou menstruací či bolestí spodních zad? Zkuste posílit své hýždě. 

Záda bez bolesti 

Aby nás nebolela záda, musí být páteř ve správném postavení, a o to se (mimo jiné) starají právě i hýžďové svaly! Díky nim je pánev pevná, tzv. esíčka drží na svém místě, a nepřetěžuje se bederní páteř, která při nedostatečné opoře pánve může trpět nejvíc. Pokud se v pánvi nachází nějaká dysbalance (třeba oslabený zadeček), napětí a bolest se často přenese někam jinam. Velmi často to bývá šíjová oblast a krk. Kdo ví? Třeba se pár cviky zbavíte migrény! 

Kdy náš zadek potřebuje posílit? 

Bolí nás nohy kdykoliv jdeme do schodů? Je náš zadeček spíš placatý než kulatý? Máme jednu půlku “větší” než druhou? Bolí nás v okolí kostrče? To všechno může být signál, že si vaše pozadí zaslouží pozornost. Buďme ale upřímní, obyčejné posilování této problémové oblasti neuškodí nikomu. Naopak! Jestliže v práci sedíte většinu dne, měla by péče o sedací svaly být součástí vaší denní rutiny. 

Dřepy a představa 

V jednoduchosti je krása! Dřepy, chůze, schody a zvedání pánve vleže na zádech (jen po lopatky). Neobjevíme Ameriku, ale dáme vám speciální tip, aby mělo vaše snažení ještě lepší efekt. Cvičte s představou svalu, který posilujete. Opravdu myslete na to, že teď se stahuje tento sval. Uvidíte, že to půjde snadněji! 

You may also like...