rok 2017

Rok 2017 bude ve znamení velkých změn!

Smět si vsadit Sportku online přes internet? Přichází jedna z největších “revolucí” v Českém loterijním a hazardním byznysu. V loňském roce byl výrazně omezen provoz heren na Českém území, což otevřelo cestu pro internetová kasína a loterie. Doposud bylo možné vsadit si Sportku jen v kamenných pobočkách, povětšinou v trafikách.

Získání povolení k možnosti sázení tradičních loterií na internetu je důležitým milníkem loterního byznysu v České republice. V okolních zemích jsou loterie na internetu povoleny už mnoho let. Sazka se tak stane největší loterní digitální firmou v České republice. Ovšem terminálová síť bude nadále klíčovým prodejním místem. K sázení na internetu bude nutná registrace, na terminálech půjde sázet nadále i bez ní. Na trh mohou také podle nového zákona o hazardu vstoupit zahraniční loterní společnosti, které byly dosud považovány za nelegální. Firma, která si chce požádat o licenci, musí však nejprve zastavit provoz, poté vyplatit hráče, upravit software podle zákona a teprve pak požádat ministerstvo financí o licenci. Klienti se následně musí fyzicky zaregistrovat na pobočkách CzechPointu.

Jde ale jen o jeden ze způsobů, jak vyhovět zákonu proti praní špinavých peněz. Další možností je návštěva notáře. Nebo samozřejmě na pobočce, pokud by si ji zde firma otevřela. Kromě toho mohou tuzemské loterní firmy nově provozovat online hry, jako například ruletu nebo poker. Tržby společnosti Sazka v její největší hře Sportka loni meziročně klesly o 3,7 procenta na 5,63 miliardy korun. V roce 2015 Sazka zvýšila čistý zisk meziročně o 94 procent na 994,5 milionu korun. Tržby firmy předloni vzrostly o 23 procent na 11,3 miliardy korun. Sazka je členem nadnárodní investiční skupiny KKCG, působící v 11 zemích. V České republice má více než 7200 prodejních míst.

You may also like...