Pracovní místa

Ve známé firmě se bude propouštět! Dotkne se to i vás?

V dnešní době se práce hledá poměrně snadno. Mnoho firem hledá zaměstnance doslova, kde se dá, protože schopné pracovní síly není. Česko se sice chlubí nízkou nezaměstnaností, ale pro zaměstnavatele je to často ortel smrti – bez zaměstnanců firma nemůže fungovat. Není se tedy čemu divit, že některé firmy jsou nuceny propouštět. Například nyní se bude propouštět v japonské technologické firmě – dotkne se to i vás?

Pokud pracujete ve firmě Fuji Xerox, možná byste měli zbystřit. Právě tato firma, která úzce spolupracuje s americkým výrobcem kopírek a tiskáren, bude propouštět. Nebude se jednat o nějaké drobné propouštění, ale tento počin se dotkne tisícovky lidí.

Kolik lidí bude firma propouštět?

Podle informací se má propouštět zhruba deset tisíc pracovníků, jejichž pracovní pozice se doslova zruší. Bude se jednat hlavně o pracovní místa ve společném podniku Fuji Xerox, který provozuje právě s již zmiňovaným americkým výrobcem.

Podle všeho by mělo dojít během roku ke spojení těchto dvou firem – Xerox by se měla stát součástí amerického byznysu.

Více o společnosti Fuji Xerox:

Než však tato firma doslova zanikne a stane se součástí jiného podniku, neuškodí, když si o ní něco řekneme. Firma Fuji Xerox vznikla už v roce 1962 a vyrostla do obřích rozměrů. V březnu loňského roku zaměstnávala necelých padesát tisíc zaměstnanců, což je naprosto skvělé (konkrétně se jednalo o 47 tisíc lidí). Poté však došlo ke spojení s americkým podnikem. To byl důležitý krok, který se projevil hlavně na ročních tržbách, jež se začaly pohybovat kolem osmnácti miliard dolarů.

Nyní se však firma stane součástí jiné. Rozhodli o tom akcionáři, kteří si firmu doslova rozebrali. Akcionáři Xeroxu nepřijdou zkrátka, obdrží mimořádnou dividendu ve výši dvou a půl miliardy dolarů (to je v přepočtu zhruba 51 miliard korun).

You may also like...