Dubaj otevřel nejvyšší hotel světa

Dubaj hlásí další zdolání rekordu! Otevřel nejvyšší hotel světa

O Dubaji se všeobecně ví, že je to město plné rekordů. Pokud se zde něco vytvoří či postaví, vždy je to rekordní. Jedná se o město, které je na první pohled nejen luxusní, ale taky je to město, kde lze zažít naprosto všechno. Můžete zde prožít romantické Benátky, které zde byly vystaveny po vzoru těch skutečných, italských Benátek. Můžete si zde pořídit za domácího mazlíčka geparda nebo si v automatu můžete koupit své vlastní luxusní auto. Dubaj je tedy skutečně jinde než jiná města. Nyní láká své turisty další novinkou, a sice nejvyšším hotelem světa.

Není tomu tak dávno, co se v Dubaji otevřela nová dráha vedoucí přes tuto obrovskou metropoli, která byla mimochodem nejdelší na světě. Dubaj je však nyní skutečně pilné město, které v současné době hlásí další velký úspěch. Tím úspěchem je otevření nejvyššího hotelu světa.

Jak se hotel pojmenoval?

Pokud byste se v tomto hotelu chtěli ubytovat, je třeba vědět, jak se vlastně jmenuje. Pojmenovali ho hotel Grovera a otevřel se zhruba v polovině února. Jeho výška je neuvěřitelných 356 metrů! Skrývá se v něm 75 poschodí, díky čemuž doslova strčil do kapsy předešlého držitele rekordu – z prvního místa schodil na místo druhé hotel JW Marriott Marqius. A jaký je mezi nimi rozdíl? Pouhý jeden metr!

Jak hotel vypadá, co se v něm nachází?

Budova je skutečně skvostná a luxusní na pohled. Je pozlacená, což se v Dubaji jen tak nevidí. Zaujme tedy na první pohled. Skrývá se v něm 528 pokojů, najdete v něm i čtyři naprosto fenomenální restaurace, pro volný čas jsou zde k mání luxusní koupele či bazény, který se nachází pod samotným nebem.

Pokud by vás zajímalo, kolik by musel tento hotel měřit, aby překonal nejvyšší stavbu světa, tak vám to taky pro zajímavost prozradíme. Musel by ještě několik let stavět a musel by mít dobrých pět set metrů navíc. Nejvyšší budova světa, které se mimo jiné taky nachází v Dubaji, měří totiž neuvěřitelných 828 metrů!

You may also like...