květiny poradí

Víte, že vám i květiny poradí, kdy jít spát? To je calathea

Do své domácnosti si můžeme pořídit celou řadu krásných květin. Ostatně mnozí z nás se ukvapují a kupují si ty, na které narazí prvně. V případě, že si chcete koupit nějakou elegantní květinu, která se liší od ostatních, doporučujeme hledat na trhu takzvanou calatheu. Oproti ostatním rostlinám je nejen krásná, ale také člověku prozradí, kdy je čas jít spát. Ať už to zní sebevíc zvláštně, je to tak. Calathea je zkrátka rostlina, kterou byste měli poslouchat a díky které dodržíte svou stanovenou večerku.

Calathea nebo také kalatea je rostlinka, která je ideální pro výzdobu interiérů. Je ojedinělá díky svým listům, které jsou z každé strany jinak zbarvené. U této rostliny je zvláštní to, že se jednotlivé druhy liší svým zbarvením. Co druh, to zcela jiné zbarvení. To vám jistě potvrdí nejedna květinářka.

Díky své rozmanitosti barev je možné calatheu zařadit do jakéhokoli interiéru. Nejlépe se snáší například s fíkusy, ale má ráda i dracény – i s nimi dokáže být kamarádka.

Co byste měli o calathee vědět

Calathea kvete zpravidla od května až do pozdního srpna. Na stoncích jsou krásné, uspořádaní listy, které jsou známé a proslulé svým zbarvením. Nejčastěji se kupují druhy zbarvující se do žluta, oranžova, nádherně vypadají také druhy zbarvující se do fialova.

Calathea je ideální rostlina vhodná do polostínu či stínu. Nemá ráda přímé sluneční záření, polostín je pro ni maximum. Vyžaduje běžnou pokojovou teplotu, miluje vzdušnou vlhkost. Pokud budete květinu pěstovat na příliš tmavém místě, neuhyne, jelikož stín jí nevadí, ale nebude tak krásně kvést jako na polostinném stanovišti.

Rostlina, která řekne, kdy je načase jít spát

Jak jsme zmínili, tato rostlina vám prozradí, kdy je čas jít spát. To ukáže tak, že se uzavře – vzpřímí listy. Ráno je zase krásně rozevře. Vypadá to, jako kdyby se protahovala.

You may also like...