Stylová bouda pro psa

Jak vytvořit stylovou boudu pro psa

Každý má doma svého domácího mazlíčka. Domácí mazlíčkové se stali jakýmisi nutnými členy domácnosti, bez kterých se neobejdeme. V poslední době velkou popularitu sklidily kočky, ale přesto stále vedou milovníci psů, kteří na své domácí mazlíčky nedají dopustit. Pakliže žijete v bytě, máte většinou menšího psa, kterému malý byt vyhovuje. Pakliže máte svůj dům se zahradou, nejspíše se zaměřujete na to, abyste si koupili štěňátko, ze kterého vyroste pes větší, který bude nahánět strach všem okolo, proto se budete moct rozloučit s možnými nočními krádežemi, které by vás nebýt psa mohly klidně potkat.

Pro takového venkovního psa, kterého budete mít na zahradě, je nutné, abyste postavili boudu, protože i on potřebuje mít místo, kam se může schovat třeba za bujaré silvestrovské noci, kdy mu rachejtle nahání obrovský strach. Mnohým psům třeba vadí i bouřka, proto každý pes musí mít svůj domov, kam se může uchýlit, když mu bude opravdu smutno a když venku bude třeba pršet. Nebojte se, za boudu nemusíte utratit hotový majlant. Takovou stylovou boudu pro psa si můžete vytvořit i vy sami, jen si stačí udělat trochu času, který věnujete právě této činnosti.

Nejdříve si zjistěte parametry boudy, teprve potom začněte stavět

Nejdůležitější je to, abyste zjistili, jaké budou parametry boudy. Musíte se zaměřit na výšku vašeho psa, jak bude v dospělosti velký a hlavně kde bude bouda stát. Jestliže bude mít svůj vlastní uzavřený výběh, musíte počítat s tím, že tu boudu budete do výběhu muset nějak dostat, proto o zde parametry hrají svou velkou roli.

Konstrukci boudy zvládne rozhodně každý, a to nemusí být ani domácí kutil. Nezapomeňte na díru, díky které se pes do boudy dostane. Dole by mělo být nějaké odvětrávání, aby samotná bouda nehnila. Nezapomeňte na střechu, ze které nesmí téct. Boudu pak samozřejmě i vystelte, a to v závislosti na ročním období. Hadr bude stačit během letních měsíců, nějakou peřinku či slámu mu můžete poskytnout během zimního období. Záleží však na psovi, jestli se svou podestýlku rozhodně rozkousat nebo ne.

You may also like...