Zařizujeme domácnost podle světových stran

Zařizujeme domácnost podle světových stran

Stěhujete se do nového příbytku? Pak se ptáte, jak si svůj nový dům nebo byt zařídit. Máte najednou k dispozici hromadu pokojů, v nichž může vzniknout pracovna se stolem a kancelářskou židlí, nebo obývací pokoj, jemuž bude dominovat velká rohová kožená pohovka. Zatímco někteří lidé mají hned jasno v tom, jaká místnost bude kde, jiní mají velký problém s rozmísťováním místností. A proto jim poradíme. Není to tak těžké, jak to vypadá, naopak je to velice snadné. Domácnost si totiž lze zařídit pouze podle světových stran. 

Je velice důležité vědět, na jakou světovou stranu jsou jednotlivé místností směřované. To vám totiž opravdu poradí s tím, do jaké místnosti umístit obývací pokoj, do jaké jídelnu, kam ložnici. 

Obývací pokoj směřuje na jih

Pokud máte ve své domácnosti místnost, která směřuje na jih, rázem víte, kde bude sídlit váš obývací pokoj. Obývák by měl být prosvětlený a jelikož je plný květin, znamená to, že jih je pro tuto část domu jako dělaný. Navíc sluneční paprsky vás budou neustále dobíjet energií, budou vás zároveň příjemně hřát, ať už budete sledovat oblíbený pořad nebo si jen číst na pohovce. 

Pro ložnici je nejlepší východ

Ložnice je místnost, která by neměla být rušená žádnou elektronikou čili takzvaným modrým světlem. Kromě toho také platí, že by v ideálním případě měla být orientována na východ. Ráno bude pro vás opravdu velice příjemné, jelikož vás budou probouzet sluneční paprsky. A když půjdete večer spát, postel bude zase dokonale vyhřátá. 

Koupelna i komory na západ

Jelikož v koupelně nepotřebujete tolik světla a nevadí vám, když v ní bude chlad, klidně ji zařiďte na místě směřující na západ nebo na sever. Severně nebo západně mohou být umístěné i komory nebo jiné tmavé místnosti, kde obvykle nepobýváte dlouho. 

You may also like...