Zrcadlo jako součást moderního interiéru. Kam ho umístit a kam nikoliv?

Zrcadlo jako součást moderního interiéru. Kam ho umístit a kam nikoliv?

Rekonstrukce bytu může být poměrně náročná, zejména pokud si nejste jistí tím, do jakého stylu zrekonstruované interiéry zařídit. Ať už se ale rozhodnete pro vintage styl nebo minimalistické bydlení, v každém případě bude zrcadlo nedílnou součástí obývacího pokoje a nejen ho. Zrcadlo se stává prvkem, které má zejména v moderních domácnostech své čestné místo. Jen si tedy dejte pozor na to, kam ho umísťujete. 

Zrcadla jsou mocné bytové doplňky

Naši předci věřili, že bytové doplňky mají velkou moc a sílu. Mohou o domu dostat radost i peníze a štěstí, na druhou stranu mohou i velmi uškodit, pokud budou umístěna na místa, která vyhání veškerou energii z domácnosti ven. 

Ať už se váš názor na tento typ bytových doplňků liší od názoru předků napříč kulturami, je dobré vědět, kam doplněk umístit a kam raději nikoliv.

Kam zrcadlo nevěšet?

Nejdříve začněme výčtem míst, kam zrcadlo neumístit. Nepatří například naproti vchodovým dveřím. Může se totiž stát, že takové umístění odrazí dobrou energii a vyžene ji ze dveří ven. Stejně tak nemá být zrcadlo v ložnici. Pokud na jeho umístění sem lpíte, nevěste ho naproti postele. Naši předkové se domnívali, že přináší nevěru. 

A stejně tak neumísťujte dvě zrcadla vedle sebe. Ano, zrcadla se umísťují do obývacích pokojů, ale neměly by sídlit přímo naproti sebe. 

Kam zrcadla zavěsit?

Ale kde naopak mají své místo? Například v jídelně nebo obývací místnosti. Tento bytový doplněk by se měl věšet tam, kde se schází hodně lidí. Má totiž sílu násobit energii v místnostech, kde energie vzniká. 

Zrcadlo také patří do dlouhých chodeb, kde zpomaluje proudění energie a kde dokáže energii proměnit z negativní na tu pozitivní. A samozřejmě najde své místo i v koupelně.

Naši předkové také věřili, že je dobré zrcadlo pověsit tak, aby odráželo místo, kde máte své úspory. Důvodem byla víra v násobení úspor.

You may also like...