5 tipů, jak si poradit s malou koupelnou

5 tipů, jak si poradit s malou koupelnou  

Jestli zrovna zařizujete novou koupelnu a nevíte, jak do ní vměstnat potřebné, uklidněte se. Nemusí to hned znamenat stavební úpravy, postačí jen neotřelé nápady, které pro vás máme my.  

Vany se vzdávat nemusíte 

I když bojujete s prostorem, vana se vám do něj vejde. V dnešní době existuje spoustu prodejců, u kterých si vyberete vanu se speciálním tvarem. Na jedné straně je vana zúžená, což bohatě stačí pro nohy a získá vám to potřebný prostor. V mnoha případech se však majitelé přiklánějí ke sprchovému koutu. Tady však vyvstává otázka, jak vyřešit otevírání jeho dveří. Můžete zvolit dveře posuvné, ale také sklápějící se dovnitř na stěnu.  

Kam s bidetem 

Pokud jste zvyklí na bidet, ale už na něj nezbývá prostor, pořiďte si toaletu s bidetovou sprškou, čímž docílíte potřebné hygieny a ušetříte prostor.  

Možná byste měli rádi toaletu oddělenou od zbytku koupelny, ale občas není zbytí. Do malých koupelen se skvěle hodí závěsné WC o zkrácené délce klozetu 48-50 cm.  

Zabijte dvě mouchy jednou ranou 

Skříní a skříněk není v koupelně nikdy dost. Potřebujete někam uložit kosmetiku, prostředky na úklid a ručníky. Na to se mohou hodit vestavění skříně, které sahají až ke stropu. Můžete zde uschovat téměř cokoliv, žehlící prkno nebo koš se špinavým prádlem. Zrcadlové a podumyvadlové skříňky využijte pro vestavěný koš na prádlo a zabijte dvě mouchy jednou ranou.  

Využijte prostor kolem dveří a vany. Dnes si totiž můžete pořídit vanu se zásuvkami. Hotová vás vyjde draho, ale pokud jste zruční pusťte se do cihlové obezdívky, ve které místy vynecháte cihly a vytvoříte tak úložný prostor. Pak už stačí jen obložit.  

S pračkou třeba do kuchyňské linky.. 

Nezbytný prostor ušetříte také tím, že z něj odeberete pračku. Tu můžete zabudovat třeba do kuchyňské linky nebo ji dát do komory. Pokud na ni jinde nemáte místo, pořiďte pračku s plněním vepředu a využijte ji v koupelně jako odkládací plochu.  

Zase ty optické iluze 

V malých prostorech se vyplatí pracovat s optickými iluzemi. Pomocí většího formátu dlažby (20 x 40 nebo 30 x 60 cm) prostor opticky zvětšíte a sjednotíte. Koupelnu vám na oko pomůže zvětšit i zrcadlová kompozice. 

You may also like...