Anturie jak o ní pečovat

Anturie a jak se o ně správně starat

Pokud toužíte po trochu příjemnější a útulnější domácnosti, pak byste rozhodně měli sáhnout po pokojových rostlinách. Bez pokojových rostlin to zkrátka v domácnosti není ono, ať si každý říká, co chce. Pokojovky navíc nejsou dneska už vůbec drahé. Jistě, nenakupujte je klasicky v květinářstvích, ale raději si pro ně zajděte do obchodního domu IKEA, kde je koupíte do tří set korun, ale rozhodně se vám tato investice vyplatí. Vaše domácnost najednou získá živost a ještě větší útulnost.

Samozřejmě, někteří lidé si o sobě myslí, že nejsou zrovna nejlepší zahradníci, ale naštěstí existují stálezelené rostliny, které si žijí svým vlastním životem a celá péče o ně tkví v tom, že je jenom zalijete jednou za týden za čtrnáct dní.

Pokud se však nebojíte i kvetoucích rostlin, doporučujeme vám koupit si anturii. Jedná se o krásnou pokojovou rostlinu, která je specifická svými červenými lopatkovými květy.

A nejedná se o řezanou květinu?

Ano, nejčastěji znáte anturii jako řezanou květinu, která se váže hlavně do pugétů pro muže. Najdeme ji v květinářstvích nejčastěji v červené, ale taky i v zelené podobě. Dokonce ojediněle ji můžeme najít i v bílé barvě. Kromě řezané podoby ji však najdeme i klasicky v květináči, kdy nemá tak velké květy, ale jejich více a jsou menší.

Jak se o pokojovou anturii starat?

Jestliže byste se rozhodli oživit svou domácnost červenou pokojovou rostlinou, pak byste jí měli najít ve vaší domácnosti polostín. Polostín je opravdu důležitý – tato kytička nemá ráda tmu, ale ani samozřejmě příliš světla. Kromě toho byste taky měli dbát na její zalévání – nepřelévejte ji, ale obvykle ji zalévejte jednou za týden.

Pokud by se stalo, že květinu přelijete, listy by začaly žloutnout. Doporučuje se ji zalévat do mističky pod květináč.

Anturie hezky vypadá ve vysokém květináči v rohu místnosti, kde je, jak již bylo zmíněno, polostín.

You may also like...