Bazén do země - ano nebo ne?

Bazén do země – ano či ne?

Léto je období, kdy se snažíme z práce utéct co nejdříve, protože po osmi hodinách, co sedíme v kanceláři, která je opravdu špatně větraná, se rozhodneme skočit do bazénu, protože venku si třicet stupňů nad nulou ani nic jiného nežádá. Utíkáme co nejdříve, abychom stihli většinou zavírací dobu na koupalištích a mohli si skočit do vody jen tak. Výhodu má ten, kdo je vlastníkem svého vlastního bazénu a do vody může skočit prakticky kdykoliv. Pokud má odpolední směnu, může skočit do bazénu ráno, pakliže přijde v noci, vkrade se potají do bazénu i nad ránem.

Ostatně takové vlastnění bazénu na své zahradě má také řadu nevýhod. Většinou je nejhorší samotné čistění, které většinou nejde podle plánu a mnohdy nám voda neumožňuje koupání tehdy, kdy bychom to chtěli, protože je voda zelená jako brčál. Pokud ještě nemáte bazén, ale o bazénu silně uvažujete, možná se sami sebe ptáte, jestli je výhodnější koupit si bazén nadzemní, nebo se rozhodnout pro bazén vnořený do země. Rozhodování je určitě těžké, ale s tím pomohou následující výhody a nevýhody, které vám rozhodování určitě usnadní.

Výhody a nevýhody nadzemního bazénu

Pakliže byste se rozhodli pro tu levnější variantu, a sice pro bazén nadzemní, musíte počítat s tím, že voda bude trochu náchylnější, a to z důvodu toho, že bazén nad zemí moc dobře nezvládá časté výkyvy teplot a to se pak může odrazit právě na samotné vodě. Pozitivní však je, že se nemusí do vašeho pozemku nijak zasahovat, proto když už bazén nebudete chtít, jen ho složíte a schováte na někdy jindy.

Výhody a nevýhody bazénu v zemi

Hlavní nevýhodou bazénu v zemi je to, že se jedná o velmi drahou záležitost, která se může vyšplhat až do řádu sto tisíc korun. Tato investice se vám ale rázem může také vyplatit, protože se dá jednoduše zazimovat a plavat si můžete i při těch největších mrazech.  Jedná se tedy o komfort, co je značnou výhodou oproti druhé možnost bazénu.

You may also like...