pyrotechnika

Pyrotechnika na stadionu se fanouškovi nevyplatila!

Používání pyrotechniky během fotbalových zápasů patří k jednomu z nejkontroverznějších témat v rámci fotbalové praxe. Kluby mají za to, že pyrotechnika v ochozech nemá co dělat. Přesto je téměř folklor, že se na tribunách fotbalových stánků ohně během zápasů objevují a za prohřešky tohoto druhu pykají především kluby.

Proti pyrotechnice se bojuje!

Oficiální místa proti ní bojují, fanoušci po ní prahnou. Jednomu z nich se ale nevyplatila. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala fanouška za použití nedovolené pyrotechniky v utkání 17. ligového kola mezi Slavií a Jihlavou půlročním zákazem vstupu na všechny stadiony první a druhé ligy. Zároveň Petru Mezeiovi zastavila činnost na čtyři soutěžní utkání. Hráči Sparty Lužná z okresního přeboru mohla komise udělit trest proto, že je členem FAČR. Mezei není prvním takto potrestaným fotbalistou. Disciplinární komise udělila stejný trest v prosinci také dvěma fanouškům a členům FAČR Adamu Elefantovi a Davidu Vyskočilovi za to, že použili zakázanou pyrotechniku v utkání pražské Slavie s Mladou Boleslaví.

Disciplinárka na čtvrtečním zasedání rovněž zahájila řízení s Jabloncem a Spartou Praha kvůli vzájemnému duelu 18. ligového kola. S domácím klubem bude řešit použití nedovolené pyrotechniky fanoušky a nevhodné chování diváků, s Letenskými pak stejné dva prohřešky a navíc ještě poškození zařízení stadionu. Za čtyři žluté karty dostali trest na nadcházející kolo příbramský Jan Rezek, Vlastimil Daníček ze Slovácka, královéhradečtí Tomáš Malinský s Pavlem Černým a zlínští RóbertMatejov s Josefem Hnaníčkem.

You may also like...