Co by měl každý řidič dělat

Co by měl každý řidič dělat a bohužel nedělá

Řidiči si vzájemně dokážou velmi pít krev. V současné době totiž málokterý řidič dodržuje pravidla silničního provozu a později se bohužel stávají nehody, které právě způsobuje to, že se řidiči pravidly neřídí. Abychom byli konkrétní, zmiňme si několik věcí, které řidič nedělá, ale naopak by je měl dělat. Je jich, kupodivu, hodně.

1) Neměl by brát telefon do rukou

To je jen obrazné pojmenování. Pokud bychom měli být konkrétnější, řidiči by rozhodně neměli během jízdy telefonovat (pokud se nejedná o handsfree), neměli by za jízdy textovat, už vůbec ne surfovat na internetu. Bohužel se dopouští všeho zmiňovaného, tudíž způsobují hromady nehod, které mnohdy stojí lidské životy.

Nejčastěji bereme telefon do ruky v době, kdy stojíme na červenou. Jenže se častokrát tak zadíváme do telefonu, že si nevšimneme změněné barvy na semaforu. Dále také textujeme velice často na silnici, na níž nikdo není, ovšem neudržíme rovný směr a nabouráme do stromu nebo sjedeme do příkopu.

Podobných situací je opravdu mnoho, dokonce existuje řada organizací, která apeluje na to, aby řidiči za volantem telefon do rukou nebrali, tím zachrání nejen svůj život, ale také životy ostatních účastníků na silniční komunikaci.

2) Měli bychom dávat přednost, pokud ji druhý řidič má

Čím dál častěji se stává, že řidiči z důvodu spěchu nerespektují pravidla silničního provozu. Nejčastějším případem je ignorování přednosti. Řidiči zkrátka tak pospíchají, že nedávají přednost v jízdě řidiči, který přednost v jízdě má. To je však další důvod mnohých nehod, které se stávají dnes a denně na silničních komunikacích.

3) Měli bychom být pozorní

Čím dál více řidičů se také topí ve svých myšlenkách při ježdění autem. To však způsobuje nepozornost, v praxi třeba ignorování značek nebo ignorování sanitky či stojícího policisty.

You may also like...