Co musíte vidět v Hukvaldech

Co musíte vidět v Hukvaldech

Hukvaldy jsou obec rozprostírající se na území okresu Frýdek-Místek. Dnes se jedná o velmi vyhledávané místo zejména turisty, kteří moc dobře vědí, že je toho mnoho k vidění v této malebné, leč menší obci. Hukvaldy jako takové nabízí opravdu mnoho atrakcí a aktivit pro každého vášnivého turistu. Pokud jste zatím o Hukvaldech neslyšeli, máme pro vás seznam toho nejatraktivnějšího, co se v Hukvaldech vidět zkrátka musí. 

Hukvaldy jsou opravdu velmi vyhledávaným turistickým cílem. Je lákadlem nejen proto, že se nachází v podhůří Beskyd, konkrétně na úpatí Palkovických hůrek. 

Dominantou je zřícenina hradu Hukvaldy

To nejatraktivnější je rozhodně impozantní zřícenina hradu Hukvaldy. Jedná se o zříceninu středověkého strážního hradu, která je jednou z těch největších na Moravě. Hrad Hukvaldy je známý tím, že byl v minulosti mnohokrát obléhán, zdokonalován a zvětšován byl po dobu dlouhých pěti staletí. To, co nyní stojí na kopci nad obcí jsou zbytky hradu, kterého bohužel v minulosti zničil požár, po němž už nikdy nebyl obnoven. 

Kolem hradu se rozprostírá krásná obora, zvaná také Hukvaldská obora. Jsou zde dlouhé a táhnoucí se aleje buků, dubů, kaštanů a samozřejmě také líp. V oboře žije mnoho lesních zvířátek, patří k nim například i mufloni a daňci. Mimo jiné zde najdete i známou sochu či lépe řečeno pomník lišky Bystroušky. 

Další lákadla Hukvald

Hukvaldy jsou známé hlavně proto, že zde žil Leoš Janáček, jehož rodný dům je nyní k nahlédnutí i s takovým zařízením, jaké Leoš Janáček měl a denně používal. Lákadlem je mimo jiné i barokní kostelík svatého Maxmiliána nebo Tropic Hukvaldy, kde je možné si prohlédnout exotické rostliny a zvířata v čele třeba s mluvícími papoušky. V Tropic Hukvaldy se seznámíte se zvířaty i rostlinami, na které běžně jen tak nenarazíte. 

You may also like...