Rekonstrukce dálnice D1

Jak dlouho potrvá rekonstrukce dálnice D1?

Naše dálnice nejsou zrovna v nejlepším stavu, proto se ministerstvo dopravy rozhodlo je začít opravovat. Další na řadě je frekventovaná dálnice D1, která se začala opravovat poměrně nedávno. Podle ministra dopravy Daniela Ťoka by měla být dálnice hotová do roku 2021, ovšem ostatní ministři tomuto slibu nevěří. Podle dopravních expertů není prakticky možné opravit celou dálnici mezi Brnem a Prahou. Jak dlouho tedy oprava nejfrekventovanější dálnice v Česku potrvá?

Podle prvotního slibu ministra dopravy se měla oprava dálnice stihnout do roku 2020, ovšem už v březnu se ministr dopravy nechal slyšet, že se oprava protáhne o rok, a to kvůli tomu, že vydávání stavebních povolení zpozdila organizace Děti Země. Jenže odborníci nevěří ani tomuto termínu. Podle nich stát není schopný včas získávat potřebná povolení, tudíž je jasné, že se stavba opět o něco prodlouží.

Přesný datum není známý

Ministr dopravy stále všem opakuje, že se velice nákladná rekonstrukce dálnice skutečně stihne do tří let. Jenže těmto slovům nevěří ani exministři. Ti tvrdí, že to není ani zdaleka poslední termín, který Ťok vypustil z úst. Podle exministrů může celou rekonstrukci dálnice D1 zpozdit především přesvědčování nejen vlády, ale i přesvědčování mnoha ekologických organizací, kterým je třeba dokázat, že se jedná o prospěšný a nutný krok, který povede k lepšímu Česku.

Podle exministrů by dálnice měla být brána jako jakýsi ekonomický příspěvek. Přece jenom nejde jenom o to, kolik peněz se z rozpočtu investujte, ale taky o to, kolik peněz dálnice do rozpočtu přinesou.

Kolik by měla stát rekonstrukce dálnice D1?

Pokud pravidelně jezdíte z Brna do Prahy nebo z Prahy do Brna, určitě víte, že dálnice není zrovna v nejlepším stavu. Obnova dálnice je skutečně nutná, bohužel je taky velice nákladná. Podle odhadů se jedná o zakázku za devatenáct miliard korun.

You may also like...