Fitness mýty zbořeny. Cvičte zdravěji

Dnes se sportu věnuje spousta lidí. Je to trendy, je to zdravé, a hlavně to vypadá dobře na sociálních sítích. Nicméně tím, že se sportu věnuje mnoho lidí jen amatérsky, často věří různým mýtům a věcem, které jsou pravda jen zčásti. Pojďme dnes několik mýtů konečně odhalit, abyste věděli, jak cvičit správně.

Pro hubnutí musíte cvičit kardio

To není tak úplně pravda. Abyste zhubli a vytvarovali postavu, je nutné kombinovat různé typy cvičení a samozřejmě také změnit stravování. Kardio je lepší na rozehřátí, ale po několika minutých je vhodnější přejít na nižší tepovou frekvenci, při které dochází ke spalování již uložených tuků. Pokud chcete postavu navíc i zpevnit a vyrýsovat svaly, posilování se také nevyhnete. No a zdravá strava je už samozřejmost.

Cvičení s prázdným žaludkem

Možná jste slyšeli, že by se nemělo cvičit s plným žaludkem. To je jistě pravda, ale s prázdným také ne. Je nutné tělu dodat nějakou energii, abyste při cvičení nebyli hned vyčerpaní a také aby vás to bavilo. Ideální je lehká svačinka v podobě kousku ovoce nebo jogurtu či proteinové tyčinky. Ani po cvičení byste neměli hladovět, nicméně s větším jídlem vyčkejte alespoň hodinku.

Pocení znamená, že pálíte tuky

Domníváte se, že čím více se potíte, tím více spalujete? To tak bohužel nefunguje. Pocení nemá se samotným spalováním mnoho společného. Jde spíše o to, jak moc jsou vaše potní žlázy aktivní a o stav vaší kondice. Množství spálených kalorií nebo tuku skrze množství potu nelze odhadovat.

Jak tedy cvičit správně?

  • Cvičte s radostí a chutí.
  • Respektujete své tělo a jeho možnosti.
  • Nedělejte to pro efekt, ale pro sebe.

Cvičení bude zdravé a efektivní jen pokud vás bude bavit a budete cvičit dle pravidel. Není vhodné přetěžovat žádnou část těla a být si vědom i toho, co vám vaše tělo říká. Bolí-li vás něco, nebo pociťujete únavu, je vhodné zařadit také odpočinek a případně situaci konzultovat s lékařem.

You may also like...