Jak pěstovat nevšední hortenzii?

Jak pěstovat nevšední hortenzii?

Chcete svou zahradu letos něčím ozvláštnit, chcete ji rozzářit mnoha barvami? Doporučujeme pěstovat nevšední hortenzie, které jsou mnohem lepší volbou než jiřiny, jež se také pěstují s oblibou. Hortenzie je typická pro velké, barevné květy, i díky nim se ostatně stává stále oblíbenější a častěji pěstovanou rostlinou. Na jejím pěstování navíc není nic složitého, pojďme si proto říct, jak hortenzii pěstovat.  

Připravte si správně půdu 

Nejeden zahrádkář ví, že úspěšné pěstování hortenzií tkví ve správně připravené půdě. Hortenzie potřebuje půdu, která je slabě kyselá. Půda se ostatně musí lišit dle toho, jaké hortenzie chcete pěstovat. Pokud budete pěstovat bílé nebo modré hortenzie, půda by měla být tvořená z takzvané mórovky, kompostu, písku a jílu. Jestliže se rozhodnete pro pěstování spíše červených nebo případně růžových hortenzií, zvolte stejně složenou půdu jen s trochou víc kompostu.  

Výjimečná půda je u pěstování latnatých hortenzií, kdy se půda musí skládat z písku, rašeliny a také z kompostu.  

Rostlinu nezapomínejte hnojit 

Stejně jako každá rostlina, kterou budete pěstovat, i hortenzii je třeba hnojit. Hortenzie to ocení, odvděčí se vám ostatně bohatými květy. Hnojí se zhruba dvakrát do měsíce, přihnojování je povoleno tekutými minerálními hnojivy, případně organickými hnojivy. Hnojit se musí hlavně během léta, a to těsně před začátkem kvetení, abychom docílili velkých květů.  

Nezapomínejte hortenzii zalévat 

Samozřejmě nezapomínejte na to, že i hortenzie se musí zalévat. Zalévejte ji pravidelně, ať vám hortenzie neuvadne. Pravidelné zavlažování je důležité, podporujte růstu i kvetení. Hortenzie vyžaduje hodně vody, během srpna však zálivku omezujte. 

Když přijdou zimní mrazíky, přihrňte hortenzii zeminou, tím je ochráníte před vniknutím mrazíků. Zejména mladé rostliny před mrazíky ochraňte, jsou náchylnější. 

You may also like...