Jak se dělí obytné vozy?

Jak se dělí obytné vozy?

Cestujete většinou na čtyřech kolech vlastního osobního automobilu? Nebo cestujete obecně na čtyřech kolech nějakého vozidla? V takovém případě pravděpodobně patříte k lidem, kteří ve vozidlech i spí. Je to ekonomické, navíc díky vestavbám do aut se jedná o poměrně pohodlnou variantu, jak přečkat noc a vydat se hned po úsvitu zase na cestu. V případě, že k těmto cestovatelům opravdu patříte, určitě jste se setkali s různými typy obytných vozidel nebo vestaveb do aut. Seznamme se se základním dělením, které vám zase trochu zlepší obzory. 

Jak jsme zmínili, dnes je cestování autem poměrně oblíbené, a to především z jednoho prostého důvodu – můžete si zajet kam chcete a kdy chcete, nezávisle na vlakových nebo autobusových spojích. Navíc vám automobil nabízí i možnost, kde přespat, tudíž ušetříte za hotel, jenž nebývá vždy a ve všech destinací zrovna nejlevnější. 

Vany

Oblíbeným obytným vozem je takzvaná vana. Nejedná se o nic jiného než o obytné dodávky, uvnitř kterých je vestavba. Obytná vestavba je kompletně umístěná dovnitř vozidla. I když však není uvnitř příliš velký prostor jako tomu bývá v případě klasických obytných vozidel, pravdou je, že se jedná o velice flexibilní způsob, jak cestovat a bydlet zároveň. Kromě jiného se s tímto typem obytných vozů i skvěle parkuje, což rozhodně oceníte. 

Integrované a polointegrované vozy

Pak se také můžete setkat s integrovanými a polointegrovanými vozidly. Co se týče integrovaných vozidel, jsou specifické tím, že v tomto případě došlo k plné integraci sedadel řidiče a taktéž spolujezdce. Integrované jednotky nabízí skvělé a komfortní bydlení, i když jsou trochu dražší. 

Co se týče polointegrovaných obytných vozidel, v tomto případě se setkáte s obytným vozem, který je vybaven vším, co potřebujete ke svému životu. A sice se v něm skrývá kuchyňka, úložné prostory, dále také otočné sedadlo řidiče a spolujezdce. 

You may also like...