TELCO divize DRFG Davida Rusňáka se zaměří na 5G sítě

TELCO divize DRFG Davida Rusňáka se zaměří na 5G sítě

DRFG Davida Rusňáka spustila v první den roku 2019 telekomunikačního providera Libli, ale nedlouho po tom jeho zbývající poloviční podíl prodala společnosti Nordic Telecom. DRFG ovšem s prodejem Libli počítala už od začátku, původní exitový horizont si stanovila na rok 2021. Podle ředitele telekomunikační divize DRFG Romana Řezníčka došlo k rychlejšímu prodeji díky výhodné dohodě s Nordic Telecom. S nimi se skupina navíc dohodla na další spolupráci, a to nejen v oblasti telekomunikační výstavby, ale i obchodu a distribuce.

Samotnému spuštění Libli ale předcházela bez diskuzí několikaletá tvrdá práce, zejména v oblasti konsolidace lokálních internetových providerů. Společnost Libli v posledních třech letech doslova z ničeho vytvořila společnost, která nyní obsluhuje téměř 100 tisíc zákazníků. Po prodeji Libli teď TELCO divize svoje síly soustřední na výstavbu a servis mobilních sítí páté generace. Není to ale zdaleka jediná činnost, na kterou se DRFG soustředí, posiluje také oblast financí, zaměřenou na dluhopisy a podílové investiční fondy, a také nemovitosti.

TELCO divize DRFG posiluje

Strategií telekomunikační divize skupiny Davida Rusňáka je dále posilovat a růst. Nedávno tak například vstoupila 70% podílem do společnosti Fibrenet, která buduje vlastní optickou infrastrukturu na Slovensku s napojením na mezinárodní optické sítě.

Zároveň také pokračuje spolupráce se všemi klíčovými telekomunikačními společnostmi, jako jsou Vodafone, T-Mobile nebo CETIN. Společnost působí v Česku, Slovensku, Německu, Švýcarsku a částečně také v Rakousku. Telekomunikační operátoři nestojí jen před nasazením 5G sítí, ale musí významně modernizovat další části svých sítí, neboť všechny části spolu souvisí a jsou důležité pro další budoucnost. Naším cílem je poskytovat těmto zákazníkům komplexní řešení v nejvyšší kvalitě.

You may also like...