Matrace bez správného roštu rovná se nekvalitní spaní

Matrace bez správného roštu rovná se nekvalitní spaní

Chcete se konečně pořádně vyspat? V takovém případě byste měli vyměnit vaši matraci. Samozřejmě za špatným spánkem můžou stát rodinné, vztahové nebo jiné problémy, ale pokud jste ve svém životě spokojení, přesto jste po noci polámaní a nevyspalí, problém je pravděpodobně ve vaší matraci. Naštěstí dnes trh nezahrnuje jenom pružinové matrace, které se kupodivu stále řadí k velice prodávaným typům matrací, ale také dnes zahrnuje trh i latexové matrace, zdravotní matrace nebo pěnové matrace, na kterých se spí jako v pohádce. Je však třeba konstatovat, že ať už si domů přivezete sebevíc kvalitní a drahou matraci, bez správného roštu se na ní dobře nevyspíte.  

Na světě existuje jen několik párů, které neoddělitelně patří k sobě. Na mysli máme sůl a pepř, bílou a černou a samozřejmě matraci a rošt. Stejně jako sůl není bez pepře dokonalá, není ani sebevíc kvalitní matrace dokonalá bez správného roštu, stejně tak není rošt vhodný na spaní bez správné matrace.  

Matrace a rošty patří k sobě 

Naštěstí si dnes nemusíte lámat hlavu s tím, jaké matrace a rošty patří k sobě. Přinášíme vám několik dvojic, které k sobě patří a které k sobě dokonale padnou. Nebudete se tak muset stresovat při pohledu na tak obrovskou nabídku jak matrací, tak roštů v obchodních centrech nebo na internetu.  

Které matrace patří k jakým roštům? 

Pokud vám na postel sedí jednoduché laťové rošty, v takovém případě si na ně kupte pružinovou nebo taštičkovou matraci. Vhodné jsou však i latexové matrace, které jsou kvalitnější, leč dražší, nebo matrace z líné pěny.  

Pro lamelové rošty, které jsou k dostání za hubičku, jsou vhodné matrace s kokosovou deskou, klasické taštičkové matrace složené z několika materiálů nebo matrace ze studené pěny.  

Pokud se na postel hodí segmentové rošty, na ně volte jen pěnové matrace, konkrétně matrace z líné pěny nebo ze studené pěny.

You may also like...