Jak vám mohou minerály pomoci se zdravotními problémy?

Jak vám mohou minerály pomoci se zdravotními problémy?

Trápí vás nějaká nemoc nebo zdravotní problém a chcete konvenční léčbu podpořit tradičními způsoby? Pak vyzkoušejte litoterapii, léčbu pomocí drahých kamenů, ke které lze použít například náramky z minerálů. Díky tomu, že takové náramky z minerálních kamenů budete mít neustále při sobě, mohou vám pomoci s léčením.

Minerály pro alergiky

Spoustu lidí obzvláště na jaře trápí alergie. Její projevy pomáhají mírnit zirkony, modré acháty a akvamaríny. S astmatem pomáhá jantar, tygří oko, malachit, azurit, karneol nebo lapis lazuli. Pokud chceme obecně posílit dýchací cesty, sáhnout bychom měli po tyrkysu nebo akvamarínu. S dýchavičností pomůže jantar a magnetit.

Bolesti mohou mít různý původ i oblast, kde nás trápí. Pokud nás například trápí časté bolesti hlavy, vyplatí se nosit u sebe náramek z ametystu, magnetitu, citrínu nebo hematitu. Ametyst spolu s křišťálem a magnezitem působí také na bolest zad. A co taková bolest zubů, které dokáže rovněž pěkně potrápit? Vyzkoušejte gagát, malachit nebo jantar.

Posilte své orgány

K posílení srdce se nejlépe hodí růženín, dolomit, zelený obsidián, rodonit, turmalín a hematit. Stav plic zlepší amazonit, chryzokol, kunzit, peridot, rodochrozit a tygří oko. Na ledviny příznivě působí citrín, čaroit, fluorit, nefrit a karneol. A pokud máte problémy s játry, vyzkoušejte léčivou sílu zikronu, jaspisu a smaragdu.

Snažíte se počít potomka, ale nedaří se? Reprodukční orgány příznivě ovlivňuje avanturín, karneol, chryzopras, jadeit, měsíční kámen a sádrovec. Specificky vaječníky léčí zlatý kalcit, onyx a topaz, jestli je ale vaším problémem nepravidelná menstruace, sáhněte spíše po turmalínu. Pokud už naopak přírůstek do rodiny očekáváte a chcete podpořit bezproblémový průběh těhotenství, neměly by vaší pozornosti uniknout jantar, lapis lazuli a obsidián. U porodu vám může pomoci smaragd, chryzokol a jadeit.

You may also like...