Jaké květiny rozzáří dům než začne jaro?

Jaké květiny rozzáří dům než začne jaro?

S táním sněhu přichází čas na typický jarní úklid. K tomu patří nejen umývání oken od neustálého zimního sněžení a mrholení, ale také k tomu patří uklízení všeho, co jen trochu připomíná zimu. Lidé se snaží z domu sundat všechna vánoční světýlka, snaží se uklidit v domě všechny zimní bytové doplňky a nahrazují je jarními. Kromě jarních dekorací se domy začínají plnit krásnými typicky jarními květinami, jako jsou třeba oblíbené tulipány. Ty začínají plnit vázy na stolech. Tulipány však nejsou ani zdaleka jediné květiny, které si lidé zamilují a které patří k jaru. Takových květin je daleko víc.  

Když se do domu začnou kupovat jarní květiny, znamená to, že přišlo jaro, i když to venku na jaro zrovna nevypadá. V případě, že jste i vy svůj domov začali plnit jarními květinami, už vás zkrátka k zimě nic nepřivede. Otázkou je, jakými květinami zdobíte svůj dům? 

Gerbery  

U jarních květin je typické, že jsou barevné. Pořídit si v květináči můžete třeba takové gerbery, které jsou k dostání po celý dlouhý rok. Pokud tedy ve vaše květinářství ještě nejsou primule, gerbery jsou také vhodnou alternativou.  

Kromě toho, že gerbery přináší do místností jaro, jsou to také květiny zbavující člověka klidu a rostliny pročišťující vzduch v interiéru.  

Primule 

Typicky jarní květinou jsou krásné primule, které můžete znát jako drobné barevné kytičky sídlící v nejednom jarním záhonu. Můžete je ale mít i na oknech nebo na okenních parapetech. Jsou nenáročné, vydrží poměrně dlouho a nejsou nijak extra drahé.  

Narcisy 

Když se do květinářství začnou hrnout narcisy, znamená to, že je jaro jako dělané. Krásně žlutě svítící květiny jsou fantastické, krásně vypadají navíc ještě lépe voní. Můžete si je koupit buď v květináčích, nebo vám třeba vykouknou na záhonku, pokud jste si je tam v minulosti zasadili. 

You may also like...