Co by neměla postrádat žádná pracovna

Co by neměla postrádat žádná pracovna

Když zařizujeme pracovnu, na seznamu se nám jako první nejspíš objeví prostorný psací stůl, kvalitní kancelářská židle a možná pár polic nebo skříň. To vše je samozřejmě naprosto nezbytné. Pokud ale v pracovně budete trávit více času, určitě se vyplatí připsat na seznam také sedací vak, který budete moci využívat jak vy, tak vaši přátelé, kolegové nebo děti, které se za vámi přijdou podívat.

Dostatek míst na sezení

Dalším kusem nábytku, který by pracovna neměla postrádat, je rozkládací pohovka. Po delším sezení u počítače nabízí možnost odpočinku a úlevu namáhaným zádům, ale také prostor, kde se můžete setkávat s klienty a vést jednání. Na pohodlné pohovce se budou cítit uvolněněji než při sezení na židlích nebo dokonce vestoje.

Pracovna musí být dostatečně osvětlená. Ideální je samozřejmě denní světlo, které je pro oči přirozené, i tak byste ale měli okno opatřit roletami nebo závěsy pro velmi slunečné dny. Pokud nemáte možnost mít stůl u okna, pořiďte si lampičku, která bude vydávat příjemné žluté světlo. Budete si tak šetřit oči a vydržíte pracovat déle. Umístěte ho ale tak, aby se světlo neodráželo v monitoru.

Udržujte pořádek

Jelikož při práci je pořádek extrémně důležitý, neobejdete se bez úložných boxů, organizérů a polic na šanony. Pečlivě třiďte všechny dokumenty a psací potřeby odkládejte do stojánků, nenechávejte je ležet na stole. Pokud pro svou práci potřebujete využívat více věcí, dobrou volbou jsou dřevěné nebo kovové regály, do kterých můžete naskládat krabice se štítkem.

V pracovně záleží i na doplňcích. Práci na počítači vám usnadní nástavec pod monitor, případně monitor nainstalujte přímo na zeď. Tím ušetříte místo na stole a ulevíte krční páteři. Nezapomeňte ani na ergonomickou podložku pod myš a bederní opěrku na židli, která zajistí správnou polohu při sezení. Na poznámky si pořiďte magnetickou tabuli nebo korkovou nástěnku, tak budete mít vše důležité pořád na očích.

You may also like...