Jaké pokojové rostliny zaujmou jak děti, tak i jejich rodiče?

Jaké pokojové rostliny zaujmou jak děti, tak i jejich rodiče?

Je vaše domácnost neútulná a nezabydlená, i když se v ní nachází hromada dětí? Pokud máte z vaší domácnosti takový pocit, chybí jí dostatečné množství pokojovek. Pokojové rostliny by jednoznačně měly být součástí každé domácnosti, dokonce i té, v níž žijí děti. Jestliže jste si mysleli, že pokojové rostliny nejsou pro děti vhodní společníci, spletli jste se. Ne všechny pokojové rostliny jsou jedovaté a ne všechny děti lákají. Pokud se vydáte “na lov” pokojových rostlin, vezměte děti s sebou. Pokud se dětem budou květiny líbit, budou se o ně starat společně s vámi.

Jestliže ale nemáte čas na to, abyste chodili s dětmi po květinářstvích a obchodech se zahrádkářskými potřebami, máme pro vás několik tipů na pokojové rostliny, které si zamilujete nejen vy, ale také vaše děti.

Obecně lze říct, že při výběru se musí dbát na to, aby rostliny byly odolné, spíše menší, přesto aby upoutaly na první pohled.

Děti milují masožravky

Pro děti jsou asi nejvíce fascinujícími rostlinami masožravky. Pořiďte si domů tedy jednu takovou Adélu, která ještě nevečeřela. Děti budou péči o ni milovat, budou rostlině neustále nosit hmyz, který uloví v domě.

Kráska jménem begónie

Stejně tak atraktivní je květina zvaná begónie, která možná působí trochu provokativně, přesto ji děti (ale také i jejich rodiče) milují. Péče o begónie není však snadná, musíte pravidelně odstříhávat odkvetlé květy, musíte pravidelně rosit listy, aniž byste zasáhli květy, které posléze hynou. Co je však pozitivní, begónie roste i v zimních měsících, odpočívá až tehdy, kdy ji postavíte ven.

Barevné gerbery děti milují

Oblíbené jsou také gerbery, jelikož hrají všemi barvami, což děti milují. Gerbery nemusíte kupovat jen v řezané podobě, ale můžete si je přinést i v květináči. Děti si myslí, že gerbery jsou velké barevné sedmikrásky – je to roztomilé. Investujte tedy do jedné takové “velké sedmikrásky” a dejte jim je do pokoje.

You may also like...