Vhodné oblečení na svatbu

Jdete na svatbu? Poradíme, co si vzít na sebe

Pokud jdete na svatbu a nejste družička, která by měla předepsané, co si má obléknout, je výběr šatů zcela na vás. Svatba je velkolepá událost, na kterou se sluší hezky obléknout. Jestliže nejdete na tematickou svatbu, která by měla stanovené, co si máte vzít na sebe, máte volnou ruku, proto volte rozvážně. Nesmíte být krásnější než nevěsta, ale na druhou stranu váš look nesmí být moc vyzývavý, protože to se na svatbu nehodí. Proto vám přinášíme krátký manuál, podle kterého se můžete řídit.

Když šaty, tak alespoň po kolena

Na svatby se ženy chtějí hezky obléknout, ovšem v mnoha případech nevolí zrovna nejvhodnější šaty. Většina žen chce ukázat své krásné, dlouhé nohy. To však neznamená, že si musí vzít ty nejkratší šaty, které najdou ve svém šatníku. Ženy musí volit rozumně. Pokud se rozhodnou vzít si šaty, musí je mít délkově alespoň po kolena. Kratší šaty nejsou povoleny, delší naopak ano.

Když kalhoty, tak jen s hezkým topem a vhodnou obuví

V současné době jsou populární společenské kalhoty, které ženy nejraději kombinují s teniskami a s obyčejným tričkem, jež ledabyle zakasají do kalhot. Na svatbu se tato kombinace nehodí. Pokud se rozhodnete pro společenské kalhoty, musíte si vzít vhodný top. Doporučujeme především košili, která je vypasovaná a která se barevně hodí ke zvoleným kalhotám. Na nohy nazujte lodičky či případně polobotky, protože tenisky se na svatbu opravdu nehodí (pokud není svatba tematická například v retro stylu, pak jsou tenisky povoleny).

Je libo kostýmek?

Pokud sledujete módní svět, určitě jste zaregistrovali, že se do módy dostal i kostýmek. Kostýmky jsou vážně populární, zamilují si je nejen dámy, ale i pánové. Zatímco pánové si mohou vzít jakékoliv pohodlné polobotky, dámy musí trpět v lodičkách. Pokud si i vy na svatbu chcete obléknout vkusný kostýmek, lodičky jsou součástí looku. Jenom tak nedojde k optickému zkrácení nohou.

You may also like...