Když se servis auta hlásí o slovo. Co zkontrolovat především?

Když se servis auta hlásí o slovo. Co zkontrolovat především? 

Aby byla zajištěná bezpečná jízda na silničních komunikacích, musí se pravidelně kontrolovat vozidlo. Pokud nechcete rok co rok zamířit do servisu, je dobré si alespoň doma v garáži provést letmou kontrolu několika autodílů, které mají největší podíl na bezpečnosti a správné funkčnosti vozidla. Například tlumiče do auta, ať už mluvíme o tlumičích Volkswagen nebo tlumičích Audi, je třeba kontrolovat, jelikož mají velký vliv na bezpečnou jízdu. Nejsou však jediným bodem na seznamu.  

Klíčovými prvky jsou také pneumatiky 

Každé vozidlo se skládá z několika autodílů a prakticky každý komponent se dnes a denně přirozenou jízdou opotřebovává. Pokud chcete zajistit bezpečnou jízdu, jejich pravidelná kontrola je klíčová. A nemluvíme pouze o tlumičích, které jsou bezprostředně velmi důležitým komponentem. 

Mezi klíčové prvky patří také pneumatiky, které je nejen dobré mít dostatečně nafouknuté. Kontroluje dezén, a to jak u letních, tak u zimních nebo celoročních pneumatik. Všímejte si také míry poškození, k čemuž mohlo dojít například při nájezdu na nějaký výmol.  

Stěrače mají také svou životnost 

I když je bereme za samozřejmost, i stěrače vyžadují občasnou kontrolu. I tento automobilový komponent má svou životnost, zejména v zimních měsících mohlo dojít k nějakému poškození, které by znesnadnilo jejich následovné používání.  

Podle mnoha servisních techniků se řidiči špatným stěračům velice rychle přizpůsobují. A tak jim mnohdy ani nepřijde, že jsou v nepořádku. Jenže opak je pravdou. Pokud si všímáte, že stěrače fungují jinak než před zimou nebo před lety, jejich výměna je na místě. Oceníte je poté hlavně v dešti. 

Podvozek obecně nejvíce trpí 

Při pravidelných kontrolách svého vozidla nezapomínejte ani na podvozek, který při jízdě nejvíce trpí (na tom se shodují mnozí servisní technici). Pokud se chcete vyvarovat nějakým negativním scénářům, ke kterým na silnicích může vlivem špatného podvozku dojít, všímejte si hlavně plastů vespodu karoserie. Zejména v krušné zimě dochází k jejich znatelnému poškození. 

Samozřejmě stejně důležitá je i kontrola uložení ramen nebo kontrola stabilizátorů. 

You may also like...