Zapojte švihadlo a výsledky se dostaví. Kdy?

Zapojte švihadlo a výsledky se dostaví. Kdy? 

Pohyb by měl být nedílnou součástí života každého z nás. Bohužel jsou doporučení na hony vzdálená realitě. Možná vás ale zaujme švihadlo. Zapomenutá pomůcka, se kterou si užijete spoustu zábavy a zároveň dáte tělu pořádně zabrat.  

Poklady z dětství  

Je to paradox. Platíte drahé vstupy do posiloven, utrácíte za skupinové lekce, potíte se na strojích a v krajním případě podstupujete hubnoucí procedury. Jeden z nejlepších prostředků na zbavení se přebytečných kilogramů a vytvarování postavy ale stojí pár stovek a svého času ho měl doma úplně každý. Řeč je o švihadlu. Jedněmi milované a druhými nenáviděné.  

To, že je švihadlo velkým pomocníkem při hubnutí, se ale popřít nedá. Pokud tedy chcete celý proces urychlit a nebojíte se potu, dřiny ani únavy, vytvořte si plán a dejte se do práce.  

Cvičební plán  

Je to neuvěřitelné, ale spousta lidí neumí správně skákat přes švihadlo. Paty by se vůbec neměly dotýkat země a ruce být v úrovni pas, ne výš. Tělo zpevněné a rovné, dívat se před sebe. Ramena nehybná a jen pérování v kolenou. Zní to snadně, ale pro začátečníky je to skutečný oříšek.  

Ideální je měsíční plán, kde je každý čtvrtý den pauza. Vypadá následovně:  

  • První a druhý den vždy po třiceti vteřinách, třetí den součet, což odpovídá minutě.  
  • Pátý a šestý den po minutě, osmý den rovnou dvě.  
  • Desátý a jedenáctý den vždy minutu a půl, dvanáctý den tři minuty.  
  • Čtrnáctý a patnáctý po dvou minutách a následně hned čtyři.  
  • Osmnáct a devatenáct patří délce dvě a půl minuty, další den se ale držte na čtyřech. Je to čas, který je pro spoustu lidí přelomový a je třeba se v tom maximálně zlepšit.  
  • Dny dvaadvacet a třiadvacet jsou vyhrazeny třem minutám a další den opět čtyřem.  
  • Šestadvacet a sedmadvacet si naordinujte tři a půl minuty a osmadvacet čtyři a půl.  
  • Poslední den se zapotíte se třemi sériemi po pěti minutách.  

Dokonalé švihadlo  

Zapomeňte na kus provazu, jak ho znáte ze školy. Dnes už jsou švihadla na úplně jiné úrovni. Nejde jen o barvy a ergonomická madla s dostatkem prostoru pro prsty, ale dají se sehnat i modely s počítadlem, z plastu nebo ze speciální “rychlostní” kategorie, která vás popohání a nutí skákat o něco svižněji a spalovat víc kalorií.  

You may also like...