Kompromis mezi funkčností a stylem. I na motorce to jde

Kompromis mezi funkčností a stylem. I na motorce to jde 

Motorky milují všichni. Mladí i ti starší, muži i ženy. Nejsou rozdíly. Problém je ale v tom, že většina oblečení je pro drsnější polovičky a na dámy toho tolik nezbývá. Dá se vybrat něco, abyste nemusely dělat kompromisy?  

Chudá nabídka  

Dámské moto oblečení nemá moc velké zastoupení, na druhou stranu je situace mnohem lepší než třeba před deseti lety, kdy se koupě bundy pro ženy rovnalo výhře v loterii. Když už bylo pár kousků, tak jeden z tvrdé a nepoddajné kůže, další měl spoustu přezek nebo nevyjímatelný chránič páteře. Pokaždé se našlo něco, co nevyhovovalo.  

Naštěstí se situace zlepšila a tím, jak přibývají ženy motorkářky, dostává se do popředí i dámské motooblečení a rozšiřuje se nabídka. Už nemusí být oběťmi jednoho kusu.  

Styl a bezpečí  

Největší pozornost upíná klasicky k bundě a ke spodnímu dílu. Kožené svršky bývají projmuté a s mnoha výraznými švy, aby plně vynikly ženské linie a křivky. Na druhou stranu musí mít všechny bezpečnostní prvky jako jsou chrániče a zesílené části kolem ramen, beder nebo hrudníku. Na pohled ale bývají hravější, barevnější, s ozdobnou perforací, s přezkami nebo výšivkami. Bohužel bývá kvůli těmto detailům cena vyšší než u pánského oblečení.  

Ještě o něco větší potíž bývá s kalhotami. Klasické džíny nebo legíny se nehodí, při nehodě by to měly ženy spočítané raz dva. Kevlar je pro motorkářky tou nejlepší možnou volbou. Jde o speciální materiál z velice pevných vláken, který zvládne i tření po silnici nebo tvrdý náraz. Díky integrovaným kolenním chráničům a výztužím v oblasti boků a pánve jsou ženy chráněné a zároveň je nic neomezuje v pohybu. To je pro pohodlnou jízdu základ. Mnozí výrobci jdou dokonce tak daleko, že uvádí na trh stejný styl jen ve verzi pro muže a pro ženy. Můžete tak k sobě ladit a být na stejné vlně. Cena je sice vyšší, ale při správné péči vám oblečení vydrží mnoho let.  

You may also like...