Cena másla

Levné máslo se u nás neohřálo. Ceny zase rostou

Vzpomínáte si na nedávnou kauzu pojednávající o stále zdražujícím másle? Není to tak dávno, co se Českou republikou prohnala éra drahého másla, které svou cenou dosahovalo až sedmdesáti korun za kus. Jednalo se tehdy o neuvěřitelnou sumu, kterou jsme měli za malou kostku másla zaplatit. Tehdy se máslo začalo zdražovat před vánočními svátky a lidé začali zvažovat, že nebudou péct tolik druhů cukroví, protože nechtějí za cukroví utratit majlant. Poté se situace chvilku uklidnila a dalo by se říct, že se cena másla vrátila do původních kolejí, kdy nikomu cena nepřišla směšně vysoká. Nyní však musíme konstatovat to, že levné máslo se u nás dlouho neohřálo. Ceny začínají zase růst a je jen otázkou času, kdy to opět dojde do takového stádia, že lidé budou máslo krást a nebudou za něj chtít platit.

Ještě donedávna se máslo drželo pod hranicí padesáti korun za kus. Jednalo se o poměrně dobrou cenu v porovnání s tím, jaké ceny ceně předcházely. Dlouho jsme si však takové ceny neužili, už nyní se opět setkáme v obchodech s cenou sahající nad padesát korun za kus, což začíná opět budit v lidech zlost.

Růst cen začal v květnu

Podle průzkumů začal růst cen už v květnu. Nyní ceny rostou pozvolna, a to především z toho důvodu, aby je lidé jen stěží zaregistrovali. Podle Českého statistického úřadu došlo na zvyšování cen koncem května, kdy se cena másla zvedla k 51 či k 52 koruně. Dalo by se tedy říct, že máslo je v současné době nejdražší od začátku letošního roku.

Nejvíce ceny rostly během loňského října

Jak jsme zmínili, ceny másla rostly zejména v říjnu loňského roku, kdy se začalo spekulovat nad tím, že vánoční svátky se obejdou bez cukroví, pokud takové ceny budou nabízeny dál. Tehdy máslo překonalo hranici šedesáti korun za 250 gramů, což je otřesná suma peněz, kterou lidé museli za běžnou, obyčejnou surovinu zaplatit. Mnozí lidé si začali dělat legraci z toho, že máslo bude najednou luxusnější pokrm než kaviár.

Kde je máslo nejdražší nyní?

Stoupající ceny se začaly objevovat zejména v Libereckém kraji, kde aktuálně stojí na 55 korunách za 250 gramů. V Plzeňském kraji je máslo také velice drahé, a sice cena se zastavila na 53 korunách za kus.

You may also like...